SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Specjalizacja w filtrach do maszyn budowlanych i samochodów ciężarowych.|Wysokiej jakości produkty od marek takich jak Fleetguard, Donaldson, Mann Filter.|Profesjonalne doradztwo techniczne w wyborze filtrów.|Oferowanie konkurencyjnych cen na filtrujące oleje i akcesoria.|Wspieranie klientów w optymalizacji kosztów eksploatacji.
FENIXFILTER to firma, która od 1996 roku specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości filtrów do maszyn budowlanych oraz samochodów ciężarowych. Z siedzibą w Bytomiu, FENIXFILTER oferuje szeroki asortyment filtrów, spełniających wymagania zarówno profesjonalnych użytkowników, jak i posiadaczy flot pojazdów. W ofercie znajdują się produkty takich uznanych marek jak Fleetguard, Donaldson, Mann Filter czy Wix Filters, a także oleje renomowanych firm - Shell, Fuchs i Jasol.
Firma stawia na satysfakcję klienta i zapewnia fachowe doradztwo oraz pomoc techniczną przy wyborze odpowiednich filtrów. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na bezpieczne i efektywne użytkowanie swoich maszyn oraz minimalizację kosztów eksploatacji samochodów ciężarowych. FENIXFILTER to nie tylko sprzedaż filtrów, ale również kompleksowe wsparcie, które ma na celu zwiększenie wydajności sprzętu budowlanego i pojazdów ciężarowych. Dzięki wysokiej jakości sprzedawanych produktów oraz konkurencyjnym cenom, firma zyskała zaufanie wielu klientów w branży.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Fenixfilter osiągnęła 917 957 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 917 957 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 928 101 zł.
Strata netto wyniosła 10 144 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 305 986 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 917 957 zł w 2025 roku. • 1 091 003 zł w 2024 roku. • 1 730 819 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -3381 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -10 144 zł w 2025 roku. • -130 852 zł w 2024 roku. • 324 138 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Fenixfilter wynosi 753 077 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 2 294 892 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 249 776 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 753 077 zł w 2025 roku. • 876 049 zł w 2024 roku. • 2 697 283 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Fenixfilter wynosi -10 tys. zł.
EBITDA Fenixfilter wynosi -10 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Fenixfilter.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Fenixfilter wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,480% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Fenixfilter wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2025 roku. • 0,10% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Fenixfilter charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 3 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Fenixfilter wynosi 27 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 66 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 66 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
9 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 27 tys. zł w 2025 roku. • 23 tys. zł w 2024 roku. • 70 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 52 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 66 tys. zł w 2025 roku. • 69 tys. zł w 2024 roku. • 115 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
142 363
zł.
Koszty operacyjne Fenixfilter wyniosły
927 593
zł.
Wynagrodzenia stanowią
15%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
47 454 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 142 363 zł w 2025 roku • 238 596 zł w 2024 roku • 233 470 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
5.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
15% w 2025 roku •
20% w 2024 roku •
17% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Fenixfilter wyniosła 248 241 zł.
a
ktywa obrotowe to 248 241 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 248 241 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 60 101 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 188 141 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 81 080 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 248 241 zł w 2025 roku. • 271 567 zł w 2024 roku. • 453 295 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -5%.
Marża operacyjna wyniosła -1%.
Marża netto wyniosła -1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Fenixfilter wyniosły 60 101 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 248 241 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 24%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 20 034 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 60 101 zł w 2025 roku • 73 282 zł w 2024 roku • 124 158 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 24% w 2025 roku • 27% w 2024 roku • 27% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Fenixfilter wykazała przychody na poziomie 917 957 zł.
Organizacja zarobiła -10 144 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -10 144 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 32 155 zł w 2023 roku
Organizacja Fenixfilter wykazała zysk netto większy niż 23% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa części i akcesoriów do pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli".
Organizacja wykazała przychód większy niż 37% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 36% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 28% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 19% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 23% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 37% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 26% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 36% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 28% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 19% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 122 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 96 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-122
dni względem terminu
3
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 6 dni10-04-2026
2024
−4 mies. 11 dni06-03-2025
2023
−4 mies. 18 dni28-02-2024
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Hertman Waldemar posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.