Organizacja SP Impex osiągnęła 38 550 043 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 37 701 541 zł. Pozostałe przychody to 848 502 zł.
Całkowite koszty wyniosły 37 511 595 zł.
Zysk netto wyniósł 189 945 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 9 637 511 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 38 550 043 zł w 2025 roku. • 3 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 47 486 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 189 945 zł w 2025 roku. • -22 948 zł w 2024 roku. • -8033 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji SP Impex wynosi 26 579 753 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
119 943 zł a 96 375 107 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 6 644 938 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 26 579 753 zł w 2025 roku. • 2 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT SP Impex wynosi -617 tys. zł.
EBITDA SP Impex wynosi -614 tys. zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie SP Impex wynosi 2 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 os. w 2025 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji SP Impex wynosi 4,50%. To oznacza, że firma ma szansę 4,50% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,038% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 4,50% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 4,35% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji SP Impex wynosi 0,32%. To oznacza, że firma ma szansę 0,32% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,065% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,32% w 2025 roku. • 0,04% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
SP Impex charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla SP Impex wynosi 444 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,51 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 1,51 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
111 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 444 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,51 mln zł w 2025 roku. • 0 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
490 225
zł.
Koszty operacyjne SP Impex wyniosły
38 318 758
zł.
Wynagrodzenia stanowią
1%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
122 556 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 490 225 zł w 2025 roku • 12 714 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
1% w 2025 roku •
55% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów SP Impex wyniosła 19 065 424 zł.
a
ktywa obrotowe to 18 966 371 zł.
a
ktywa trwałe to 99 053 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 19 065 424 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 18 905 499 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 159 924 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 4 766 356 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 19 065 424 zł w 2025 roku. • 8016 zł w 2024 roku. • 5338 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 119%.
Marża operacyjna wyniosła -2%.
Marża netto wyniosła 0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 29.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania SP Impex wyniosły 18 905 499 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 19 065 424 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 99%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 4 726 375 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 18 905 499 zł w 2025 roku • 38 037 zł w 2024 roku • 12 411 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 99% w 2025 roku • 475% w 2024 roku • 233% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja SP Impex wykazała przychody na poziomie 38 550 043 zł.
Organizacja zarobiła 207 924 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 17 979 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 189 945 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 4495 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 17 979 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja SP Impex wykazała zysk netto większy niż 68% organizacji z branży "Działalność agentów zajmujących się sprzedażą paliw, rud, metali i chemikaliów przemysłowych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 93% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 31% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 15% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 86% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 70% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 8%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 68% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 93% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 94% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 86% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 31% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 15% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 43% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 70% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 8%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 181 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 107 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+181
dni względem terminu
2
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 17 dni30-03-2026
2024
−3 mies. 15 dni01-04-2025
2023
+9 mies. 14 dni25-04-2025
2022
+21 mies. 20 dni25-04-2025
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Patroiny Yury posiada 95
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 05.03.2025 jest Patroiny Yury kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 05.09.2024 do 05.03.2025
był Patroiny Yury kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 11.10.2022 do 05.09.2024 najwięcej udziałów posiadał L*** A******. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.