SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Organizacja International Lux-Stone osiągnęła 428 978 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 428 861 zł. Pozostałe przychody to 118 zł.
Całkowite koszty wyniosły 188 021 zł.
Zysk netto wyniósł 240 840 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 85 796 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 428 978 zł w 2025 roku. • 263 911 zł w 2024 roku. • 3 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 48 168 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 240 840 zł w 2025 roku. • 78 729 zł w 2024 roku. • -88 834 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji International Lux-Stone wynosi 1 364 894 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
115 549 zł a 3 371 760 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 272 979 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 364 894 zł w 2025 roku. • 490 858 zł w 2024 roku. • 2 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT International Lux-Stone wynosi 265 tys. zł.
EBITDA International Lux-Stone wynosi 266 tys. zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie International Lux-Stone wynosi 2 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 os. w 2025 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji International Lux-Stone wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,288% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,95% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji International Lux-Stone wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,15% w 2024 roku. • 0,30% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
International Lux-Stone charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 5 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla International Lux-Stone wynosi 34 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 13 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 54 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 13 tys. zł a 54 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
7 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 34 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 13 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 54 tys. zł w 2025 roku. • 16 tys. zł w 2024 roku. • 0 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
52 736
zł.
Koszty operacyjne International Lux-Stone wyniosły
164 214
zł.
Wynagrodzenia stanowią
32%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
10 547 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 52 736 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
6.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
32% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów International Lux-Stone wyniosła 275 830 zł.
a
ktywa obrotowe to 275 830 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 275 830 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 121 765 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 154 065 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 55 166 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 275 830 zł w 2025 roku. • 302 430 zł w 2024 roku. • 541 089 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 87%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 156%.
Marża operacyjna wyniosła 62%.
Marża netto wyniosła 56%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 17.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 31.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 12.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 11.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania International Lux-Stone wyniosły 121 765 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 275 830 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 44%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 24 353 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 121 765 zł w 2025 roku • 389 205 zł w 2024 roku • 706 593 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 44% w 2025 roku • 129% w 2024 roku • 131% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja International Lux-Stone wykazała przychody na poziomie 428 978 zł.
Organizacja zarobiła 264 669 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 23 829 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 240 840 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 4766 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 23 829 zł w 2025 roku • 1864 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja International Lux-Stone wykazała zysk netto większy niż 72% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa drewna, materiałów budowlanych i wyposażenia sanitarnego".
Organizacja wykazała przychód większy niż 31% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 31% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 49% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 98% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 99% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 99% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 95% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 73% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 72% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 31% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 31% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 49% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 98% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 99% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 99% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 95% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 73% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 5 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 221 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 97 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+221
dni względem terminu
1
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 7 dni09-04-2026
2024
+5 mies. 4 dni16-12-2025
2023
+17 mies. 9 dni16-12-2025
2022
+17 mies. 12 dni18-12-2024
2021
+6 dni21-10-2022
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie