Organizacja Pol-Pos1 osiągnęła 89 620 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 89 620 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 43 239 zł.
Zysk netto wyniósł 46 381 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 22 405 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 89 620 zł w 2024 roku. • 52 717 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 11 595 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 46 381 zł w 2024 roku. • -5553 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Pol-Pos1 wynosi 258 125 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
12 854 zł a 649 335 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 64 531 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 258 125 zł w 2024 roku. • 35 145 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Pol-Pos1.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Pol-Pos1 wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,360% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 4,35% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Pol-Pos1 wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,008% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2024 roku. • 0,07% w 2023 roku. • 0,06% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Pol-Pos1 charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Pol-Pos1 wynosi 5 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 1 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 9 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 1 tys. zł a 9 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
1 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 5 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 1 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 9 tys. zł w 2024 roku. • 2 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Pol-Pos1 wyniosły
38 412
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Pol-Pos1 wyniosła 104 171 zł.
a
ktywa obrotowe to 90 886 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 13 285 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 104 171 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 17 139 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 87 031 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 26 043 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 104 171 zł w 2024 roku. • 91 257 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 45%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 271%.
Marża operacyjna wyniosła 57%.
Marża netto wyniosła 52%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 11.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 67.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 14.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 13 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Pol-Pos1 wyniosły 87 031 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 104 171 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 84%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 21 758 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 87 031 zł w 2024 roku • 120 499 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 84% w 2024 roku • 132% w 2023 roku • 0% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Pol-Pos1 wykazała przychody na poziomie 89 620 zł.
Organizacja zarobiła 51 208 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 4827 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 46 381 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1207 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 4827 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Pol-Pos1 wykazała zysk netto większy niż 75% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet".
Organizacja wykazała przychód większy niż 42% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 51% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 97% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 96% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 90% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 97% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 76% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 75% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 42% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 51% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 64% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 97% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 96% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 90% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 97% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 76% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 229 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 259 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+229
dni względem terminu
1
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+8 mies. 19 dni31-03-2026
2023
+5 mies. 3 dni15-12-2024
2022
+17 mies. 5 dni11-12-2024
2021
−11 dni04-10-2022
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Kocęba Bogumiła posiada 46
udziałów,
które stanowią
92.0% firmy.
Największym udziałowcem od 16.11.2022 jest Kocęba Bogumiła kontrolujący 92% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 24.09.2020 do 16.11.2022
była Kocęba Bogumiła kontrolująca 100% udziałów.