Rozpoczęcie działalności w 1999 roku jako dostawca dla VISTULA S.A.|Otwarcie pierwszego sklepu w Olkuszu w 2002 roku|Oferowanie mody męskiej: koszule, buty, paski, portfele|Produkcja wyłącznie w Polsce|Wysoka jakość obsługi klienta i dbanie o elegancję
Travis to marka, która ma swoje początki w roku 1999, kiedy to rozpoczęła działalność jako dostawca usług transportowo-sprzedażowych głównie dla firmy VISTULA S.A. Po kilku latach działalności, w 2002 roku, otworzyła swój pierwszy sklep w Olkuszu, co stało się początkiem ekspansji na rodzimym rynku mody męskiej. W kolejnych latach firma rozwijała się, a nowe placówki powstawały w Zawierciu, Chrzanowie i Zakopanem, co świadczy o rosnącym zapotrzebowaniu na oferowane produkty. Travis wyróżnia się dbałością o jakość swoich towarów oraz unikalnym podejściem do klientów, co znajduje odzwierciedlenie w hasle: 'My nie sprzedajemy ubrań klientom, my ubieramy klientów'. Co istotne, wszystkie produkty marki są wytwarzane w Polsce, co podkreśla ich lokalny charakter i zaangażowanie w rozwój krajowego przemysłu odzieżowego. Marka oferuje szeroki asortyment, który obejmuje koszule, buty, paski oraz portfele, zwracając uwagę na elegancję w męskim stylu. Działalność firmy skoncentrowana jest na dostarczaniu klientów kompleksowo dobranym ubiorem oraz usługą wysokiej jakości.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Travis Trendy osiągnęła 1 554 170 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 554 170 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 477 588 zł.
Zysk netto wyniósł 76 582 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 259 028 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 554 170 zł w 2025 roku. • 1 620 174 zł w 2024 roku. • 1 821 260 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 12 764 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 76 582 zł w 2025 roku. • 94 065 zł w 2024 roku. • -155 945 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Travis Trendy wynosi 1 422 110 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
79 667 zł a 3 885 426 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 237 018 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 422 110 zł w 2025 roku. • 1 478 606 zł w 2024 roku. • 1 214 174 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Travis Trendy wynosi 80 tys. zł.
EBITDA Travis Trendy wynosi 86 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Travis Trendy.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Travis Trendy wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,240% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Travis Trendy wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,007% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,05% w 2024 roku. • 0,24% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Travis Trendy charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Travis Trendy wynosi 32 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 12 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 62 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 12 tys. zł a 62 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
5 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 32 tys. zł w 2025 roku. • 26 tys. zł w 2024 roku. • 5 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 12 tys. zł w 2025 roku. • 5 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 62 tys. zł w 2025 roku. • 64 tys. zł w 2024 roku. • 73 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
86 499
zł.
Koszty operacyjne Travis Trendy wyniosły
1 474 655
zł.
Wynagrodzenia stanowią
6%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
14 417 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 86 499 zł w 2025 roku • 240 191 zł w 2024 roku • 337 041 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
6% w 2025 roku •
16% w 2024 roku •
17% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Travis Trendy wyniosła 201 507 zł.
a
ktywa obrotowe to 201 507 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 201 507 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 95 285 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 106 223 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 33 585 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 201 507 zł w 2025 roku. • 158 601 zł w 2024 roku. • 162 000 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 38%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 72%.
Marża operacyjna wyniosła 5%.
Marża netto wyniosła 5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 6.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 12 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Travis Trendy wyniosły 95 285 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 201 507 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 47%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 15 881 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 95 285 zł w 2025 roku • 128 961 zł w 2024 roku • 226 425 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 47% w 2025 roku • 81% w 2024 roku • 140% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Travis Trendy wykazała przychody na poziomie 1 554 170 zł.
Organizacja zarobiła 79 329 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 2747 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 76 582 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 3% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 458 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 2747 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Travis Trendy wykazała zysk netto większy niż 74% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna odzieży prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 64% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 44% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 88% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 68% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.06%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 74% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 64% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 50% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 44% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 92% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 88% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 68% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.06%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 4 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio dokładnie w ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 73 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
0
dni względem terminu
4
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 13 dni03-05-2026
2024
−3 mies. 3 dni13-04-2025
2023
−3 mies.16-04-2024
2022
+1 mies. 28 dni11-09-2023
2021
+11 mies. 1 dni11-09-2023
2020
−4 mies. 11 dni06-06-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Mroźnik Michał posiada 93
udziałów,
które stanowią
93.0% firmy.