Internetowa pasmanteria|Materiały do handmade i makramy|Szeroka gama akcesoriów krawieckich|Szybka wysyłka i darmowa dostawa|Profesjonalna obsługa klienta
PIXABIT to internetowa pasmanteria o nazwie Tekstylek, która specjalizuje się w dostarczaniu szerokiej gamy materiałów do handmade, makramy oraz różnorodnych projektów rzemieślniczych. Tekstylek wyróżnia się obszerną ofertą, obejmującą zarówno tradycyjne akcesoria krawieckie jak karabińczyki, kółka metalowe, klamry, jak i specjalistyczne produkty takie jak sznurki do makramy, barwniki do tkanin, czy drewniane elementy. Sklep jest znany z doskonałej obsługi klienta, oferując kontakt telefoniczny oraz mailowy, a także szybką wysyłkę realizowaną w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. Szczególną cechą Tekstylka jest darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 100 zł, co jest dodatkowym atutem dla klientów. Firma dba o wysoką jakość swoich produktów, które pochodzą od zaufanych dostawców. To sprawia, że Tekstylek jest idealnym miejscem dla twórców DIY, producentów zabawek handmade oraz innych pasjonatów rękodzieła. Firma nieustannie rozwija swoją ofertę, aby sprostać rosnącym wymaganiom swoich użytkowników, łącząc funkcjonalność z wygodą zakupów online.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Pixabit osiągnęła 111 662 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 111 659 zł. Pozostałe przychody to 3 zł.
Całkowite koszty wyniosły 113 629 zł.
Strata netto wyniosła 1970 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 27 915 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 111 662 zł w 2022 roku. • 201 508 zł w 2021 roku. • 126 472 zł w 2020 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -493 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -1970 zł w 2022 roku. • 15 249 zł w 2021 roku. • 9673 zł w 2020 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Pixabit wynosi 95 279 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 279 155 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 23 820 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 95 279 zł w 2022 roku. • 217 649 zł w 2021 roku. • 133 885 zł w 2020 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Pixabit mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2022 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2021 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2020 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Pixabit wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,360% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2022 roku. • 2,91% w 2021 roku. • 2,91% w 2020 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Pixabit wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2022 roku. • 0,01% w 2021 roku. • 0,01% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Pixabit charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Pixabit wynosi 4 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 10 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 10 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
1 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 4 tys. zł w 2022 roku. • 6 tys. zł w 2021 roku. • 3 tys. zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2022 roku. • 3 tys. zł w 2021 roku. • 1 tys. zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 10 tys. zł w 2022 roku. • 10 tys. zł w 2021 roku. • 5 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
15 665
zł.
Koszty operacyjne Pixabit wyniosły
113 297
zł.
Wynagrodzenia stanowią
14%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
3916 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 15 665 zł w 2022 roku • 42 925 zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
3.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
14% w 2022 roku •
23% w 2021 roku •
0% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Pixabit wyniosła 36 315 zł.
a
ktywa obrotowe to 36 315 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 36 315 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 27 784 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 8531 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 9079 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 36 315 zł w 2022 roku. • 44 254 zł w 2021 roku. • 17 806 zł w 2020 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -7%.
Marża operacyjna wyniosła -1%.
Marża netto wyniosła -2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Pixabit wyniosły 8531 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 36 315 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 23%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 2133 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 8531 zł w 2022 roku • 14 499 zł w 2021 roku • 3300 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 23% w 2022 roku • 33% w 2021 roku • 19% w 2020 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Pixabit wykazała przychody na poziomie 111 662 zł.
Organizacja zarobiła -1970 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -1970 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2022 roku • 1513 zł w 2021 roku • 948 zł w 2020 roku
Organizacja Pixabit wykazała zysk netto większy niż 28% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet".
Organizacja wykazała przychód większy niż 55% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 47% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 34% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 18% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 28% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 55% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 47% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był wyższy niż 30% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 38% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 38% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 34% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 18% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2022 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 523 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 44 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+523
dni względem terminu
0
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
+1 mies. 14 dni28-08-2023
2021
+10 mies. 17 dni28-08-2023
2020
+22 mies. 22 dni28-08-2023
2019
+34 mies. 27 dni28-08-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Górski Tomasz posiada 90
udziałów,
które stanowią
90.0% firmy.