GRUPA IGNIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
KRS 0000752239 NIP 6452558206 REGON 381526296

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
333 tys.
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
100 tys.
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
-64 tys.
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
306 tys.
Branża główna: Ochrona przeciwpożarowa
Info
Województwo
ŚLĄSKIE
Miejscowość
TARNOWSKIE GÓRY
Adres
UL. HENRYKA SIENKIEWICZA, 49
Kod pocztowy
42-600
Rejestracja
2018-10-09
Kapitał zakładowy
140000,00 PLN
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Email
biuro@grupaignis.pl
Forma prawna
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
Projektuje i wdraża systemy bezpieczeństwa i teletechniki|Realizuje instalacje sieci LAN, CCTV, SSP i BMS|Oferuje integrację i utrzymanie systemów w modelu SLA|Specjalizuje się w automatyce budynkowej i gaszeniu pożaru

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Grupa Ignis osiągnęła 100 134 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 96 979 zł. Pozostałe przychody to 3155 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 163 736 zł.
icon custom:bullet-chevron
Strata netto wyniosła 63 602 zł.
icon custom:bullet-chevron
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi 191 574 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 100 134 zł w 2023 roku.
• 482 014 zł w 2022 roku.
• 483 281 zł w 2021 roku.
icon custom:bullet-chevron
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi 73 724 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• -63 602 zł w 2023 roku.
• 72 960 zł w 2022 roku.
• 83 845 zł w 2021 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Grupa Ignis wynosi 305 659 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 289 163 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 305 659 zł w 2023 roku.
• 900 031 zł w 2022 roku.
• 883 986 zł w 2021 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi 31 046 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 93 042 zł w 2021 roku.
• 117 625 zł w 2019 roku.
• -96 zł w 2018 roku.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi 34 166 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła:
• 102 403 zł w 2021 roku.
• 123 749 zł w 2019 roku.
• -96 zł w 2018 roku.

Zatrudnienie

icon custom:bullet-chevron
Szacowane zatrudnienie Grupa Ignis mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
icon custom:bullet-chevron
Zatrudnienie nie zmienia się w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło:
• 0 - 2 os. (szac.) w 2023 roku.
• 0 - 2 os. (szac.) w 2022 roku.
• 0 - 2 os. (szac.) w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.

Monitor Sądowy i Gospodarczy

icon custom:bullet-chevron
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 8 obwieszczeń dotyczących organizacji Grupa Ignis.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 7 marca 2025 (MSiG nr 46/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
8 obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
8 mniej istotnych obwieszczeń Zwiń obwieszczenia
  1. Poz. 135040. GRUPA IGNIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000752239. SYSTEM, wpis do rejestru: 09.10.2018. [RDF/698103/25/546]
    MSiG 46/2025 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/698103/25/546 Nr ogłoszenia: 135040
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 26.02.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 11 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 26.02.2025 okres OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
  2. Poz. 79094. GRUPA IGNIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000752239. SYSTEM, wpis do rejestru: 09.10.2018. [RDF/579028/24/837]
    MSiG 27/2024 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/579028/24/837 Nr ogłoszenia: 79094
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 31.01.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 9 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 31.01.2024 okres O 01.01.2022 DO 31.12.2022
  3. Poz. 559797. GRUPA IGNIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000752239. SYSTEM, wpis do rejestru: 09.10.2018. [RDF/403931/22/92]
    MSiG 141/2022 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/403931/22/92 Nr ogłoszenia: 559797
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 10.07.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 8 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 10.07.2022 okres OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
  4. Poz. 430659. GRUPA IGNIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000752239. SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 09.10.2018. [GL.X NS-REJ.KRS/8121/22/720]
    Rzuć okiem MSiG 127/2022 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: GL.X NS-REJ.KRS/8121/22/720 Nr ogłoszenia: 430659
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 22.06.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 7 następującej treści: Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić 2. miejscowość TARNOWSKIE GÓRY ulica UL. LWA TOŁSTOJA nr domu 49 kod pocztowy 42-680 poczta TARNOWSKIE GÓRY kraj POLSKA wpisać: 2. miejscowość TARNOWSKIE GÓRY ulica UL. HENRYKA SIENKIEWICZA nr domu 49 nr lokalu 207 kod pocztowy 42-600 poczta TARNOWSKIE GÓRY kraj POLSKA
  5. Poz. 332521. GRUPA IGNIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000752239. SYSTEM, wpis do rejestru: 09.10.2018. [RDF/384377/22/670]
    MSiG 109/2022 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/384377/22/670 Nr ogłoszenia: 332521
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 30.05.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 6 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 30.05.2022 okres OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
  6. Poz. 332520. GRUPA IGNIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000752239. SYSTEM, wpis do rejestru: 09.10.2018. [RDF/384375/22/825]
    MSiG 109/2022 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/384375/22/825 Nr ogłoszenia: 332520
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 30.05.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 5 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 30.05.2022 okres OD 01.01.2018 DO 31.12.2018 OS
  7. Poz. 284310. GRUPA IGNIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000752239. SYSTEM, wpis do rejestru: 09.10.2018. [RDF/290149/21/206]
    MSiG 91/2021 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/290149/21/206 Nr ogłoszenia: 284310
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 06.05.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 4 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 06.05.2021 okres OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
  8. Poz. 1054617. GRUPA IGNIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000752239. SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 09.10.2018. [GL.X NS-REJ.KRS/16039/18/30]
    MSiG 223/2018 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
    Sygn. sprawy: GL.X NS-REJ.KRS/16039/18/30 Nr ogłoszenia: 1054617
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 09.10.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 1 następującej treści: Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. GRUPA IGNIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo ŚLĄSKIE powiat TARNOGÓRSKI gmina TARNOWSKIE GÓRY miejscowość TARNOWSKIE GÓRY 2. miejscowość TARNOWSKIE GÓRY ulica UL. LWA TOŁSTOJA nr domu 49 kod pocztowy 42-680 poczta TARNOWSKIE GÓRY kraj POLSKA 3. Adres poczty elektronicznej BIURO@GRUPAIGNIS.PL 4. Adres strony internetowej WWW.GRUPAIGNIS.PL Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 06.10.2018 R. Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników 1 1. MYSZAK 2. MAGDALENA ZOFIA 3. [ukryto] 5. 650 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 65.000,00 ZŁ 6. NIE 2 1. MYSZAK 2. TOMASZ MARIUSZ 3. [ukryto] tu 5. 750 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 75.000,00 ZŁ 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 140000,00 ZŁ Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE. PRub. Dane osób wchodzących w skład organu 1 1. MYSZAK 2. MAGDALENA ZOFIA 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE 2 1. MYSZAK 2. TOMASZ MARIUSZ 3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 84 25 Z OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA 1 2. 42 22 Z ROBOTY ZWIĄZANE Z BUDOWĄ LINII TELEKOMUNIKACYJNYCH I ELEKTROENERGETYCZNYCH 2 2. 70 22 Z POZOSTAŁE DORADZTWO W ZAKRESIE PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ I ZARZĄDZANIA 3 2. 71 12 Z DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE INŻYNIERII I ZWIĄZANE Z NIĄ DORADZTWO TECHNICZNE 4 2. 71 20 B POZOSTAŁE BADANIA I ANALIZY TECHNICZNE

Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Grupa Ignis nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Grupa Ignis wynosi 0,32%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,030% rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,32% w 2023 roku.
• 0,09% w 2022 roku.
• 0,26% w 2021 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Grupa Ignis charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 2 lat.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
• Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Grupa Ignis wynosi 28 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 74 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 74 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi 2 tys. zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 28 tys. zł w 2023 roku.
• 62 tys. zł w 2022 roku.
• 32 tys. zł w 2021 roku.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 14 tys. zł w 2022 roku.
• 14 tys. zł w 2021 roku.
• 10 tys. zł w 2019 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 74 tys. zł w 2023 roku.
• 155 tys. zł w 2022 roku.
• 63 tys. zł w 2021 roku.

Wynagrodzenia

icon custom:bullet-chevron
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła -54 103 zł.
icon custom:bullet-chevron
Koszty operacyjne Grupa Ignis wyniosły -148 179 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wynagrodzenia stanowią 36,5% kosztów operacyjnych.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi 33 106 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły:
• -54 103 zł w 2023 roku
• -43 072 zł w 2022 roku
• 12 109 zł w 2021 roku
icon custom:bullet-chevron
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi 16,7 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił:
• 36,5% w 2023 roku
• 8,8% w 2022 roku
• 3,1% w 2021 roku

Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Grupa Ignis wyniosła 332 525 zł.
icon custom:bullet-chevron
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 113 278 zł.
icon custom:bullet-chevron
a
ktywa obrotowe to 219 247 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 332 525 zł.
icon custom:bullet-chevron
k
apitał (fundusz) własny to 324 119 zł.
icon custom:bullet-chevron
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 8405 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi 20 204 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 4676 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 332 525 zł sumy bilansowej i 324 119 zł kapitału własnego w 2023 roku.
• 403 199 zł sumy bilansowej i 387 107 zł kapitału własnego w 2022 roku.
• 372 933 zł sumy bilansowej i 314 767 zł kapitału własnego w 2021 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -19,13%.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -19,62%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła 252,79%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła -63,52%.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 20,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 23,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 117 punktów procentowych rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 40,5 punktu procentowego rocznie.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania Grupa Ignis wyniosły 8405 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 332 525 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 2,5%.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 24 880 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 8405 zł w 2023 roku
• 16 093 zł w 2022 roku
• 58 166 zł w 2021 roku
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi 6,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 3% w 2023 roku
• 4% w 2022 roku
• 16% w 2021 roku

Płynność finansowa

icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe organizacji Grupa Ignis wynoszą 219 247 zł. W danych za wybrany okres brak kwoty zobowiązań krótkoterminowych, więc nie można ocenić, w jakim stopniu środki te pokrywają bieżące płatności.
icon custom:bullet-chevron
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika wynosi 1,42 rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił:
• 4,16 w 2021 roku
• 3,49 w 2019 roku
• 8,42 w 2018 roku
icon custom:bullet-chevron
W roku 2021 organizacja wykazała w sprawozdaniu węższy zakres gotówki - same środki w kasie i na rachunkach, bez innych aktywów pieniężnych. Płynność gotówkowa za ten rok liczy się więc z innej pozycji niż za pozostałe i skok na wykresie może wynikać z samej zmiany sposobu wykazania.

Cykl konwersji gotówki

icon custom:bullet-chevron
Rotacja zapasów wynosi 447 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie. Wskaźnik za ten okres jest liczony od przychodów operacyjnych, bo sprawozdanie nie wykazuje przychodów ze sprzedaży - wartość wychodzi zaniżona i nie jest wprost porównywalna z wartościami liczonymi od przychodów ze sprzedaży.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił:
• <0,1 dnia w 2021 roku
• 25 dni w 2019 roku
• 11 dni w 2018 roku
icon custom:bullet-chevron
Oś wykresu jest przycięta do 500 dni, żeby skrajne wartości nie spłaszczyły pozostałych serii. Poza kadrem:
• rotacja zobowiązań (DPO): 874 dni w 2018 roku
• rotacja zapasów: 1051 dni w 2018 roku
Tak skrajne wartości to zwykle efekt zapasów albo rozrachunków utrzymywanych przy sprzedaży lub kosztach bliskich zeru - cecha wyliczenia, nie błąd danych.
icon custom:bullet-chevron
W latach 2022, 2023 rotacja zapasów jest liczona od przychodów operacyjnych, bo sprawozdanie nie wykazuje wtedy przychodów ze sprzedaży. Wartości po obu stronach tej granicy nie są wprost porównywalne, a liczby na tym mianowniku wychodzą zaniżone - to zmiana podstawy wyliczenia, nie zdarzenie w firmie.

Struktura kosztów

icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji Grupa Ignis wynoszą -148 179 zł (wartość ujemna, nietypowa - wynika ze znaków pozycji w sprawozdaniu i nie poddaje się standardowej interpretacji).
icon custom:bullet-chevron
Suma kosztów działalności organizacji maleje w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły:
• -148 tys. zł w 2023 roku
• -489 tys. zł w 2022 roku
• 390 tys. zł w 2021 roku
icon custom:bullet-chevron
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, zużycie materiałów i energii, amortyzacja. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
icon custom:bullet-chevron
W latach 2022, 2023 suma kosztów pochodzi z druku mikro (suma 4 pozycji), a w pozostałych latach z pozycji B układu porównawczego (8 pozycji). Wartości i zestaw kategorii po obu stronach tej granicy nie są wprost porównywalne - to zmiana druku sprawozdania, nie zdarzenie w firmie.

Podatek dochodowy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Grupa Ignis wykazała przychody na poziomie 100 134 zł.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację obniża się w czasie. Średni spadek podatku dochodowego wynosi 5370 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła:
• -8202 zł w 2022 roku
• 8826 zł w 2021 roku
• 7909 zł w 2019 roku

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Grupa Ignis wykazała zysk netto większy niż 7% organizacji z branży "Ochrona przeciwpożarowa".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 50% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 61% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 51% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 7% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 100% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 14% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 17% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,04%.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 7% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2023 były wyższe niż 50% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była ona wyższa niż 61% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 był wyższy niż 51% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była wyższa niż 7% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 100% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była wyższa niż 14% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była wyższa niż 17% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 wynosił on 0,04%.

Sprawozdania finansowe

Rachunek zysków i strat 13 pozycji Szczegółowość
A. Przychody podstawowej działalności operacyjnej i zrównane z nimi, w tym: 96 979,10
1. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna) 0,00
B. Koszty podstawowej działalności operacyjnej -148 178,53
I. Amortyzacja -6 983,40
II. Zużycie materiałów i energii -13 554,65
III. Wynagrodzenia, ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia -54 103,22
IV. Pozostałe koszty -73 537,26
C. Pozostałe przychody i zyski, w tym: 3 154,63
- aktualizacja wartości aktywów 0,00
D. Pozostałe koszty i straty, w tym: -15 506,45
- aktualizacja wartości aktywów 0,00
E. Podatek dochodowy 0,00
F. Zysk/strata netto (A-B+C-D-E) -63 602,42

Pełne sprawozdania finansowe organizacji Grupa Ignis składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 2 w terminie.
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdania finansowe były składane średnio 302 dni po ustawowym terminie.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2023 zostało złożone 226 dni po terminie.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2023
+7 mies. 16 dni
2022
+6 mies. 20 dni
2021
−3 mies. 5 dni
2020
−5 mies. 12 dni
2019
+19 mies. 22 dni
2018
+35 mies.
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Historia powiązań


Udziałowcy

icon custom:bullet-chevron
Myszak Tomasz posiada 750 udziałów, które stanowią 53,6% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Myszak Magdalena posiada 650 udziałów, które stanowią 46,4% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Największym udziałowcem od 09.10.2018 jest Myszak Tomasz kontrolujący 54% udziałów.

Reprezentacja


Podobne organizacje do GRUPA IGNIS

OrganizacjaNumer KRS
1
0000176691
2
0000127055
3
0000174403
4
0000056308
5
0000070986
6
0000014139
7
0000149989
8
0000027081
9
0000037823
10
0000072635
11
0000009238
12
0000111268
13
0000153753
14
0000210657
15
0000094555
16
0000026767
17
0000042526
18
0000056106
19
0000017513
20
0000118982
21
0000155623
22
0000284033
23
0000069084
24
0000084000
25
0000336079
26
0000211137
27
0000185690
28
0000228985
29
0000168602
30
0000039803