STOWARZYSZENIE RANNYCH I POSZKODOWANYCH W MISJACH POZA GRANICAMI KRAJU
KRS
0000304771
NIP
9552227953
REGON
320505726

Podsumowanie

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
1,2 mln
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
1,6 mln
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
673 tys.
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
4,7 mln
Info
Województwo
ZACHODNIOPOMORSKIE
Miejscowość
SZCZECIN
Adres
WAWRZYNIAKA, 5
Kod pocztowy
70-393
Rejestracja
2008-04-25
Rozpoczęcie działalności
2008-04-25
Organ reprezentujący
ZARZĄD GŁÓWNY
Email
zarzad@stowarzyszenierannych.pl
Forma prawna
STOWARZYSZENIE
Forma własności
WŁASNOŚĆ PRYWATNA KRAJOWA POZOSTAŁA
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. DO WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA ORAZ UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTW WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE I PODPISY PREZESA ŁĄCZNIE Z DRUGIM CZŁONKIEM ZARZĄDU ALBO WICEPREZESA ŁĄCZNIE ZE SKARBNIKIEM. 2. DO WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ WOLI NIE WYMIENIONYCH W UST.1 I POZOSTAŁYCH DOKUMENTÓW ZARZĄDU WYMAGANY JEST PODPIS PREZESA TEGO ZARZĄDU, A W PRZYPADKU JEGO NIEOBECNOŚCI - UPOWAŻNIONEGO WICEPREZESA LUB SEKRETARZA.
Organ nadzoru
GŁÓWNA KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1 PROWADZENIE WSZELKIEGO RODZAJU FORM DZIAŁALNOŚCI PROWADZĄCYCH DO POPRAWY ŻYCIA RANNYCH I POSZKODOWANYCH W DZIAŁANIACH POZA GRANICAMI PAŃSTWA; 2 DZIAŁANIE NA RZECZ POPRAWY WARUNKÓW SOCJALNO-BYTOWYCH CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA I ICH RODZIN, RODZIN ŻOŁNIERZY, FUNKCJONARIUSZY ORAZ PRACOWNIKÓW CYWILNYCH POLEGŁYCH W DZIAŁANIACH POZA GRANICAMI PAŃSTWA; 3 REPREZENTOWANIE I OCHRONA INTERESÓW RANNYCH I POSZKODOWANYCH - CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA WOBEC WŁADZ PAŃSTWOWYCH I SAMORZĄDOWYCH; 4 WSZELKA POMOC RANNYM I POSZKODOWANYM W DZIAŁANIACH POZA GRANICAMI PAŃSTWA, JAK RÓWNIEŻ RODZINOM POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY, FUNKCJONARIUSZY ORAZ PRACOWNIKÓW CYWILNYCH W DZIAŁANIACH POZA GRANICAMI PAŃSTWA; 5 OBRONA INTERESÓW SPOŁECZNYCH I SOCJALNYCH ŚRODOWISKA RANNYCH I POSZKODOWANYCH W DZIAŁANIACH POZA GRANICAMI PAŃSTWA; 6/ DZIAŁANIE NA RZECZ INTEGRACJI ŚRODOWISKA RANNYCH I POSZKODOWANYCH W DZIAŁANIACH POZA GRANICAMI PAŃSTWA; 7 WYJAŚNIANIE SPOŁECZEŃSTWU ZNACZENIA UDZIAŁU UCZESTNIKÓW DZIAŁAŃ POZA GRANICAMI PAŃSTWA I INNYCH ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH W ZAPEWNIENIU POKOJU I BEZPIECZEŃSTWA, WYGASZANIU KONFLIKTÓW NA ŚWIECIE ORAZ BUDOWY WZAJEMNEGO ZAUFANIA I WSPÓŁPRACY; 8 POPULARYZOWANIE, ZARÓWNO W KRAJU JAK I ZA GRANICĄ, DOTYCHCZASOWYCH OSIĄGNIĘĆ I DOŚWIADCZEŃ POLSKI W ORGANIZOWANYCH PRZEZ MIĘDZYNARODOWĄ SPOŁECZNOŚĆ MISJACH W RÓŻNYCH CZĘŚCIACH ŚWIATA; 9 WSPÓŁDZIAŁANIE I WSPÓŁPRACA W SZCZEGÓLNOŚCI Z RESORTAMI OBRONY NARODOWEJ, SPRAW ZAGRANICZNYCH, SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI, ORAZ INNYMI ORGANAMI ADMINISTRACJI RZĄDOWEJ I SAMORZĄDOWEJ W ZAKRESIE CELÓW STOJĄCYCH PRZED STOWARZYSZENIEM; 10 WSPÓŁPRACA I WSPÓŁDZIAŁANIE Z MIĘDZYNARODOWYMI ORGANIZACJAMI MAJĄCYMI PODOBNY CHARAKTER I CELE; - W POZOSTAŁYM ZAKRESIE CEL OKREŚLONY W §9 STATUTU
Wsparcie dla rannych i poszkodowanych weteranów z misji zagranicznych.|Organizacja turnusów rehabilitacyjnych dla weteranów i ich rodzin.|Realizacja projektów rehabilitacyjnych związanych z aktywnością fizyczną.|Przeprowadzanie warsztatów psychologiczno-terapeutycznych.|Organizacja balów charytatywnych i eventów integracyjnych dla członków.

Podstawowe wyniki finansowe

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja Stowarzyszenie osiągnęła 1 597 364 zł przychodów.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Przychody operacyjne wyniosły 1 594 965 zł. Pozostałe przychody to 2399 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowite koszty wyniosły 921 784 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zysk netto wyniósł 673 181 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 1 597 364 zł w 2024 roku.
• 1 189 276 zł w 2023 roku.
• 984 923 zł w 2022 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 673 181 zł w 2024 roku.
• 97 611 zł w 2023 roku.
• 614 814 zł w 2022 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Szacunkowa wycena organizacji Stowarzyszenie wynosi 4 648 767 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 891 134 zł a 9 424 531 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 313 139 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 4 648 767 zł w 2024 roku.
• 1 825 359 zł w 2023 roku.
• 3 995 860 zł w 2022 roku.

EBIT i EBITDA

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBIT Stowarzyszenie wynosi 671 tys. zł.

Zatrudnienie

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Szacowane zatrudnienie Stowarzyszenie mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło:
• 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku.
• 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
• 0 — 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.

Ryzyko zamknięcia

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Stowarzyszenie wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,208% rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło:
• 2,91% w 2024 roku.
• 2,91% w 2023 roku.
• 2,91% w 2022 roku.

Ryzyko niewypłacalności

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Stowarzyszenie wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,02% w 2024 roku.
• 0,02% w 2023 roku.
• 0,03% w 2022 roku.

Wiarygodność firmy

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Stowarzyszenie charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 14 lat.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.

Kredyt kupiecki

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Standardowy kredyt kupiecki dla Stowarzyszenie wynosi 167 tys. zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 48 tys. zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 416 tys. zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Przedział standardowego kredytu mieści się między 48 tys. zł a 416 tys. zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi 10 tys. zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 167 tys. zł w 2024 roku.
• 98 tys. zł w 2023 roku.
• 140 tys. zł w 2022 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 48 tys. zł w 2024 roku.
• 13 tys. zł w 2023 roku.
• 30 tys. zł w 2022 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Maksymalny kredyt wynosił:
• 416 tys. zł w 2024 roku.
• 300 tys. zł w 2023 roku.
• 323 tys. zł w 2022 roku.

Wynagrodzenia

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Koszty operacyjne Stowarzyszenie wyniosły 924 183 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły:
• 0 zł w 2024 roku
• 0 zł w 2023 roku
• 0 zł w 2022 roku
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił:
• 0% w 2024 roku
• 0% w 2023 roku
• 0% w 2022 roku

Bilans

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowita wartość aktywów Stowarzyszenie wyniosła 1 188 179 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
a
ktywa obrotowe to 1 188 179 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 188 179 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
f
undusz własny to 1 188 179 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 76 463 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie:
• 1 188 179 zł w 2024 roku.
• 856 093 zł w 2023 roku.
• 1 173 319 zł w 2022 roku.

Rentowność

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 57%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 57%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża operacyjna wyniosła 42%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża netto wyniosła 42%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.1 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.1 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3 punktu procentowego rocznie.

Zadłużenie

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 188 179 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowite zobowiązania organizacji nie zmieniają się w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 0 zł w 2024 roku
• 5 zł w 2023 roku
• 0 zł w 2022 roku
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik zadłużenia nie zmienia się w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 0% w 2024 roku
• 0% w 2023 roku
• 0% w 2022 roku

Podatek dochodowy

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja Stowarzyszenie wykazała przychody na poziomie 1 597 364 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja zarobiła 673 181 zł brutto (przed opodatkowaniem).
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 673 181 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła:
• 0 zł w 2024 roku
• 0 zł w 2023 roku
• 0 zł w 2022 roku

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja Stowarzyszenie wykazała zysk netto większy niż 98% organizacji z branży "Działalność pozostałych organizacji członkowskich, gdzie indziej niesklasyfikowana".
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała przychód większy niż 85% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 89% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 0% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 89% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 88% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 86% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 81% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 98% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 85% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 89% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 0% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 89% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 88% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0.01%.

Sprawozdania finansowe

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Spośród 12 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Sprawozdania finansowe były składane średnio 34 dni przed upływem ustawowego terminu.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 33 dni przed terminem.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2024
−1 mies. 3 dni
2023
−1 mies. 5 dni
2022
−1 mies. 22 dni
2021
−2 mies. 23 dni
2020
−14 dni
2019
−3 mies. 18 dni
2018
−6 dni
2017
−4 dni
2015
−15 dni
2014
−15 dni
2012
−27 dni
2011
−19 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie


Historia powiązań


Udziałowcy

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki

Reprezentacja


Podobne organizacje do STOWARZYSZENIE RANNYCH I POSZKODOWANYCH W MISJACH POZA GRANICAMI KRAJ