OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W GOMUNICACH
KRS 0000218438 NIP 7721080056 REGON 590425484

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
1 mln
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
33 tys.
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
3 tys.
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
811 tys.
Branża główna: Ochrona przeciwpożarowa
Info
Województwo
ŁÓDZKIE
Miejscowość
GOMUNICE
Adres
NARUTOWICZA, 24
Kod pocztowy
97-545
Rejestracja
2004-10-25
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Email
gomunice@osp,gomunice.pl
Forma prawna
STOWARZYSZENIE
Forma własności
WŁASNOŚĆ PRYWATNA KRAJOWA POZOSTAŁA
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
PREZES ZARZĄDU REPREZENTUJE OSP NA ZEWNĄTRZ I KIERUJE PRACAMI ZARZĄDU. UMOWY, AKTY ORAZ PEŁNOMOCNICTWA I DOKUMENTY FINANSOWE PODPISUJĄ W IMIENIU OSP PREZES LUB WICPREZES I SKARBNIK.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST: 1. PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI MAJĄCEJ NA CELU ZAPOBIEGANIE POŻAROM ORAZ WSPÓŁDZIAŁANIE W TYM ZAKRESIE Z PAŃSTWOWĄ STRAŻĄ POŻARNĄ, ORGANAMI SAMORZĄDOWYMI I INNYMI PODMIOTAMI. 2. BRANIE UDZIAŁU W AKCJACH RATOWNICZYCH PRZEPROWADZANYCH W CZASIE POŻARÓW, ZAGROŻEŃ EKOLOGICZNYCH ZWIĄZANYCH Z OCHRONĄ ŚRODOWISKA ORAZ INNYCH KLĘSK I ZDARZEŃ. 3. INFORMOWANIE LUDNOŚCI O ISTNIEJĄCYCH ZAGROŻENIACH POŻAROWYCH I EKOLOGICZNYCH ORAZ SPOSOBACH OCHRONY PRZED NIMI. 4. ROZWIJANIE WŚRÓD CZŁONKÓW OSP KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU ORAZ PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI KULTURALNO-OŚWIATOWEJ I ROZRYWKOWEJ. 5. WYKONYWANIE INNYCH ZADAŃ WYNIKAJĄCYCH Z PRZEPISÓW O OCHRONIE PRZECIWPOŻAROWEJ ORAZ NINIEJSZEGO STATUTU.
Udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych|Edukacja społeczności w zakresie bezpieczeństwa|Organizacja drużyn pożarniczych dla młodzieży i kobiet|Realizacja działań prewencyjnych i organizacja wydarzeń sportowych|Pomoc humanitarna dla Ukrainy i inne działania wspierające społeczność

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Ochotnicza Straż Pożarna W Gomunicach osiągnęła 32 881 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 32 881 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 30 082 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto wyniósł 2799 zł.
icon custom:bullet-chevron
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi 3675 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 32 881 zł w 2025 roku.
• 136 499 zł w 2024 roku.
• 40 230 zł w 2023 roku.
icon custom:bullet-chevron
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 4009 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 2799 zł w 2025 roku.
• 14 323 zł w 2024 roku.
• -5219 zł w 2023 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Ochotnicza Straż Pożarna W Gomunicach wynosi 810 949 zł.
icon custom:bullet-chevron
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 27 948 zł a 4 148 713 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 9554 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 810 949 zł w 2025 roku.
• 925 316 zł w 2024 roku.
• 791 840 zł w 2023 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT Ochotnicza Straż Pożarna W Gomunicach wynosi 3 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi 4009 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 2799 zł w 2025 roku.
• 14 323 zł w 2024 roku.
• -5219 zł w 2023 roku.

Zatrudnienie

icon custom:bullet-chevron
Szacowane zatrudnienie Ochotnicza Straż Pożarna W Gomunicach mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło:
• 0 - 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.

Monitor Sądowy i Gospodarczy

Brak danych o obwieszczeniach w MSiG.


Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Ochotnicza Straż Pożarna W Gomunicach nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Ochotnicza Straż Pożarna W Gomunicach wynosi 0,04%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,04% w 2025 roku.
• 0,00% w 2024 roku.
• 0,04% w 2023 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Ochotnicza Straż Pożarna W Gomunicach charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
icon custom:bullet-chevron
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Ochotnicza Straż Pożarna W Gomunicach wynosi 37 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 420 zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 208 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 420 zł a 208 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi 976 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 37 tys. zł w 2025 roku.
• 38 tys. zł w 2024 roku.
• 35 tys. zł w 2023 roku.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 420 zł w 2025 roku.
• 2 tys. zł w 2024 roku.
• 2 tys. zł w 2021 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 208 tys. zł w 2025 roku.
• 207 tys. zł w 2024 roku.
• 204 tys. zł w 2023 roku.

Wynagrodzenia

Brak danych o wynagrodzeniach.


Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Ochotnicza Straż Pożarna W Gomunicach wyniosła 1 038 832 zł.
icon custom:bullet-chevron
a
ktywa trwałe to 1 010 610 zł.
icon custom:bullet-chevron
a
ktywa obrotowe to 28 223 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 038 832 zł.
icon custom:bullet-chevron
f
undusz własny to 1 038 832 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 8561 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 8561 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 1 038 832 zł sumy bilansowej i 1 038 832 zł kapitału własnego w 2025 roku.
• 1 036 033 zł sumy bilansowej i 1 036 033 zł kapitału własnego w 2024 roku.
• 1 021 710 zł sumy bilansowej i 1 021 710 zł kapitału własnego w 2023 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 0,27%.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 0,27%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła 8,51%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła 8,51%.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 11 punktów procentowych rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 11 punktów procentowych rocznie.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 038 832 zł.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 20 000 zł w 2013 roku
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia nie zmienia się w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 0% w 2025 roku
• 0% w 2024 roku
• 0% w 2023 roku

Płynność finansowa

Brak danych o płynności finansowej.


Cykl konwersji gotówki

Brak danych o cyklu konwersji gotówki.


Struktura kosztów

Brak danych o strukturze kosztów.


Podatek dochodowy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Ochotnicza Straż Pożarna W Gomunicach wykazała przychody na poziomie 32 881 zł.

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Ochotnicza Straż Pożarna W Gomunicach wykazała zysk netto większy niż 44% organizacji z branży "Ochrona przeciwpożarowa".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 18% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 83% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 1% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 60% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 64% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 31% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 31% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,02%.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 44% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 18% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 83% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 1% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 60% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 31% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 31% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 wynosił on 0,02%.

Sprawozdania finansowe

Brak danych o treści sprawozdań finansowych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Spośród 14 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 12 w terminie.
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdania finansowe były składane średnio 23 dni po ustawowym terminie.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 103 dni przed terminem.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2025
−3 mies. 13 dni
2024
w terminie
2023
w terminie
2022
+24 mies. 9 dni
2021
−5 mies. 21 dni
2020
−3 mies. 11 dni
2019
w terminie
2018
−12 dni
2017
−6 dni
2016
−20 dni
2014
w terminie
2013
−3 dni
2012
w terminie
2011
+2 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie


Historia powiązań


Udziałowcy

Brak danych o udziałowcach.


Reprezentacja


Podobne organizacje do OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W GOMUNICACH

OrganizacjaNumer KRS
1
0000068675
2
0000113353
3
0000097530
4
0000042707
5
0000009649
6
0000143807
7
0000006964
8
0000075328
9
0000066778
10
0000450462
11
0000188250
12
0000017513
13
0000089178
14
0000257989
15
0000242739
16
0000181939
17
0000121513
18
0000090469
19
0000054710
20
0000071263
21
0000029570
22
0000093806
23
0000132381
24
0000336079
25
0000277095
26
0000687284
27
0000032138
28
0000116584
29
0000016836
30
0000111268