OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W WĘGIERKACH
KRS 0000077589 NIP 7891607775 REGON 634238883

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
242 tys.
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
225 tys.
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
192 tys.
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
1,1 mln
Branża główna: Ochrona przeciwpożarowa
Info
Województwo
WIELKOPOLSKIE
Miejscowość
WĘGIERKI
Adres
WRZESIŃSKA, 30
Kod pocztowy
62-302
Rejestracja
2002-01-11
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Email
osp.wegierki@op.pl
Forma prawna
STOWARZYSZENIE
Forma własności
WŁASNOŚĆ PRYWATNA KRAJOWA POZOSTAŁA
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. DLA WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ WOLI, PISM I DOKUMENTÓW W PRZEDMIOCIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH OSP, WYMAGANE SĄ PODPISY DWÓCH OSÓB: PREZESA LUB WICEPREZESA I SKARBNIKA. 2. DLA WAŻNOŚCI INNYCH PISM I DOKUMENTÓW, WYMAGANE SĄ DWA PODPISY - PREZESA LUB WICEPEZESA ORAZ CZŁONKA ZARZĄDU OSP.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. ZAPOBIEGANIE POWSTAWANIU I ROZPRZESTRZENIANIU SIĘ POŻARÓW, KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH LUB INNEGO MIEJSCOWEGO ZAGROŻENIA ORAZ WSPÓŁDZIAŁANIE W TYM ZAKRESIE Z PAŃSTWOWĄ STRAŻĄ POŻARNĄ. 2. UDZIAŁ W AKCJACH RATOWNICZYCH, MAJĄCYCH NA CELU OCHRONĘ ŻYCIA, ZDROWIA ORAZ MIENIA PODCZAS: 2.1 WALKI Z POŻARAMI I INNYMI KLĘSKAMI ŻYWIOŁOWYMI, 2.2 RATOWNICTWA TECHNICZNEGO, 2.3 RATOWNICTWA CHEMICZNEGO, 2.4 RATOWNICTWA DROGOWEGO ORAZ POMOCNICZYCH CZYNNOŚCI RATOWNICZYCH, PODCZAS DZIAŁANIA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ LUB INNYCH SŁUŻB RATOWNICZYCH. 3. UŚWIADAMIANIE LUDNOŚCI O POTRZEBIE I SPOSOBACH OCHRONY PRZED POŻARAMI, KLĘSKAMI ŻYWIOŁOWYMI LUB INNYMI MIEJSCOWYMI ZAGROŻENIAMI ORAZ PRZYGOTOWANIE JEJ DO UDZIAŁU W OCHRONIE PRZECIWPOŻAROWEJ. 4. UDZIAŁ W OBRONIE CYWILNEJ. 5. ROZWIJANIE WŚRÓD CZŁONKÓW OSP ZAINTERESOWAŃ W DZIEDZINIE KULTURY, OŚWIATY I SPORTU. 6. WYKONYWANIE INNYCH ZADAŃ WYNIKAJĄCYCH Z PRZEPISÓW O OCHRONIE PRZECIWPOŻAROWEJ ORAZ NINIEJSZEGO STATUTU.
Branże
Zapobieganie pożarom i klęskom żywiołowym|Udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych|Edukacja społeczności w zakresie ochrony przeciwpożarowej|Rozwijanie zainteresowań w kulturze i sporcie|Współpraca z Państwową Strażą Pożarną

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Ochotnicza Straż Pożarna W Węgierkach osiągnęła 224 974 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 74 974 zł. Pozostałe przychody to 150 000 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 32 777 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto wyniósł 192 196 zł.
icon custom:bullet-chevron
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 95 740 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 224 974 zł w 2025 roku.
• 27 999 zł w 2024 roku.
• 33 494 zł w 2023 roku.
icon custom:bullet-chevron
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 97 635 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 192 196 zł w 2025 roku.
• 10 056 zł w 2024 roku.
• -3074 zł w 2023 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Ochotnicza Straż Pożarna W Węgierkach wynosi 1 097 170 zł.
icon custom:bullet-chevron
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 181 234 zł a 2 682 455 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 522 409 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 1 097 170 zł w 2025 roku.
• 96 384 zł w 2024 roku.
• 52 351 zł w 2023 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT Ochotnicza Straż Pożarna W Węgierkach wynosi 192 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi 97 635 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 192 196 zł w 2025 roku.
• 10 056 zł w 2024 roku.
• -3074 zł w 2023 roku.

Zatrudnienie

icon custom:bullet-chevron
Szacowane zatrudnienie Ochotnicza Straż Pożarna W Węgierkach mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.

Monitor Sądowy i Gospodarczy

Brak danych o obwieszczeniach w MSiG.


Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Ochotnicza Straż Pożarna W Węgierkach nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Ochotnicza Straż Pożarna W Węgierkach wynosi 0,07%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,015% rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,07% w 2025 roku.
• 0,04% w 2024 roku.
• 0,04% w 2023 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Ochotnicza Straż Pożarna W Węgierkach charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
icon custom:bullet-chevron
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Ochotnicza Straż Pożarna W Węgierkach wynosi 29 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 3 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 70 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 3 tys. zł a 70 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi 13 tys. zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 29 tys. zł w 2025 roku.
• 5 tys. zł w 2024 roku.
• 3 tys. zł w 2023 roku.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 3 tys. zł w 2025 roku.
• 840 zł w 2024 roku.
• 1 tys. zł w 2015 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 70 tys. zł w 2025 roku.
• 12 tys. zł w 2024 roku.
• 8 tys. zł w 2023 roku.

Wynagrodzenia

Brak danych o wynagrodzeniach.


Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Ochotnicza Straż Pożarna W Węgierkach wyniosła 242 392 zł.
icon custom:bullet-chevron
a
ktywa trwałe to 42 497 zł.
icon custom:bullet-chevron
a
ktywa obrotowe to 199 895 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 242 392 zł.
icon custom:bullet-chevron
f
undusz własny to 242 392 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 101 126 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 101 126 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 242 392 zł sumy bilansowej i 242 392 zł kapitału własnego w 2025 roku.
• 50 196 zł sumy bilansowej i 50 196 zł kapitału własnego w 2024 roku.
• 40 140 zł sumy bilansowej i 40 140 zł kapitału własnego w 2023 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 79,29%.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 79,29%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła 56,28%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła 85,43%.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 43,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 43,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 32,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 47 punktów procentowych rocznie.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 242 392 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 6744 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 7309 zł w 2019 roku
• 565 zł w 2018 roku
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia nie zmienia się w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 0% w 2025 roku
• 0% w 2024 roku
• 0% w 2023 roku

Płynność finansowa

Brak danych o płynności finansowej.


Cykl konwersji gotówki

Brak danych o cyklu konwersji gotówki.


Struktura kosztów

Brak danych o strukturze kosztów.


Podatek dochodowy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Ochotnicza Straż Pożarna W Węgierkach wykazała przychody na poziomie 224 974 zł.

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Ochotnicza Straż Pożarna W Węgierkach wykazała zysk netto większy niż 94% organizacji z branży "Ochrona przeciwpożarowa".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 67% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 53% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 1% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 99% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 95% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 91% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 88% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,11%.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 94% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 67% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 53% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 1% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 99% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 95% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 91% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 88% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0,11%.

Sprawozdania finansowe

Brak danych o treści sprawozdań finansowych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Spośród 14 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 13 w terminie.
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdania finansowe były składane średnio 62 dni przed upływem ustawowego terminu.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 47 dni przed terminem.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2025
−1 mies. 17 dni
2024
−3 mies. 5 dni
2023
−2 mies. 11 dni
2022
−4 mies. 7 dni
2021
−4 mies. 22 dni
2020
−3 mies. 22 dni
2019
−4 mies. 21 dni
2018
−12 dni
2017
−4 dni
2016
−8 dni
2015
−6 dni
2013
−19 dni
2012
−3 mies. 7 dni
2011
+9 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie


Historia powiązań


Udziałowcy

Brak danych o udziałowcach.


Reprezentacja


Podobne organizacje do OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W WĘGIERKACH

OrganizacjaNumer KRS
1
0000178814
2
0000076179
3
0000198646
4
0000295160
5
0000132381
6
0000143807
7
0000055376
8
0000060265
9
0000002838
10
0000151134
11
0000071252
12
0000083239
13
0000145518
14
0000032023
15
0000185690
16
0000052095
17
0000449019
18
0000129572
19
0000288347
20
0000192100
21
0000040350
22
0000097768
23
0000328625
24
0000023731
25
0000046857
26
0000132779
27
0000322167
28
0000083440
29
0000202305
30
0000228985