SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO WAŻNOŚCI PISM I DOKUMENTÓW WYMAGANY JEST PODPIS JEDNEGO CZONKA ZARZĄDU. W UMOWACH MIĘDZY KLUBEM, A CZŁONKIEM ZARZĄDU ORAZ W SPORACH Z NIM KLUB REPREZENTUJE CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ WSKAZANY W UCHWALE TEGO ORGANU LUB PEŁNOMOCNIK POWOŁANY UCHWAŁĄ WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW KLUBU. DO WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH, ORAZ UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTWA WYMAGANE JEST ZGODNE WSPÓŁDZIAŁANIE I PODPISY DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU W TYM PREZESA LUB JEGO ZASTĘPCY, ORAZ SKARBNIKA BĄDŹ INNYCH OSÓB UPOWAŻNIONYCH PRZEZ ZARZĄD KLUBU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM KLUBU JEST ROZWIJANIE I ORGANIZACJA POWSZECHNEJ KULTURY FIZYCZNEJ, SPORTU, REHABILITACJI, KULTURY, PRZECIWDZIAŁANIE PATOLOGII SPOŁECZNEJ, PROWADZENIE OŚRODKÓW WSPARCIA, SZKOLEŃ SPECJALISTYCZNYCH, EDUKACJI, TURYSTYKI I CZYNNEGO WYPOCZYNKU POPRZEZ INTEGRACJĘ W ŚRODOWISKU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH NARZĄDU WZROKU.
Promowanie aktywności fizycznej wśród osób niewidomych i słabowidzących|Organizacja szkoleń i zajęć rehabilitacyjnych|Udział w krajowych i międzynarodowych zawodach sportowych|Realizacja projektów wspierających turystykę i wypoczynek|Działalność kulturalna i edukacyjna dla członków Klubu
Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących "Podkarpacie" ma na celu promowanie turystyki oraz aktywnego wypoczynku wśród osób z dysfunkcjami wzroku. Organizacja, działająca w województwie podkarpackim, zrzesza osoby niewidome oraz słabowidzące, oferując im wiele możliwości rehabilitacji i aktywności fizycznej. Klub umożliwia przystąpienie osobom z umiarkowanym oraz znacznym stopniem niepełnosprawności, a także członkom nadzwyczajnym, co pozwala na szeroką integrację w środowisku. Swoje działania prowadzi w Ośrodku Rehabilitacji Społecznej oraz w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Przemyślu, gdzie organizuje zajęcia rehabilitacyjne, sportowe i kulturalne. Klub korzysta z dofinansowań z PFRON oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co pozwala na organizację licznych turniejów oraz obozów sportowych, jak "Drogowskaz". W ciągu ostatnich lat Przemyski Klub uzyskiwał liczne sukcesy sportowe, zarówno w kraju, jak i na międzynarodowej arenie, przyczyniając się do promocji osób z niepełnosprawnościami. Kluczowym elementem działalności Klubu jest również rozwijanie pasji i aktywności kulturalnej wśród jego członków, co obejmuje zajęcia wokalne, rękodzielnicze oraz literackie.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Przemyski Klub osiągnęła 4 744 153 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 4 598 605 zł. Pozostałe przychody to 145 548 zł.
Całkowite koszty wyniosły 4 740 003 zł.
Zysk netto wyniósł 4150 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
585 895 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 4 744 153 zł w 2025 roku. • 4 362 866 zł w 2024 roku. • 3 572 364 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi
20 457 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 4150 zł w 2025 roku. • 10 852 zł w 2024 roku. • 45 063 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Przemyski Klub wynosi 3 451 853 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
41 245 zł a 11 787 188 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
316 396 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 451 853 zł w
2025 roku. • 3 213 986 zł w
2024 roku. • 2 819 060 zł w
2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Przemyski Klub wynosi 4 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
20 040 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 4157 zł w
2025 roku. • 10 852 zł w
2024 roku. • 44 237 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Przemyski Klub mieści się w przedziale 2 - 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 - 10 os. (szac.) w 2025 roku. • 10 - 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 - 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
Brak danych o obwieszczeniach w MSiG.
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Przemyski Klub nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Przemyski Klub wynosi 0,15%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,15% w 2025 roku. • 0,15% w 2024 roku. • 0,15% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Przemyski Klub charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Przemyski Klub wynosi 50 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 184 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 184 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
2 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 50 tys. zł w 2025 roku. • 35 tys. zł w 2024 roku. • 53 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 739 zł w 2022 roku. • 4 tys. zł w 2015 roku. • 16 tys. zł w 2011 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 184 tys. zł w 2025 roku. • 169 tys. zł w 2024 roku. • 140 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Brak danych o wynagrodzeniach.
Bilans
Całkowita wartość aktywów Przemyski Klub wyniosła 1 451 029 zł.
a
ktywa trwałe to 638 588 zł.
a
ktywa obrotowe to 812 442 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 451 029 zł.
f
undusz własny to 391 891 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 059 138 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 145 424 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 12 788 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 1 451 029 zł sumy bilansowej i 391 891 zł kapitału własnego w 2025 roku. • 1 493 945 zł sumy bilansowej i 377 168 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 1 160 182 zł sumy bilansowej i 366 316 zł kapitału własnego w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 0,29%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1,06%.
Marża operacyjna wyniosła -3,07%.
Marża netto wyniosła 0,09%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
2 punkty procentowe rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
5,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
1 punkt procentowy rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
0,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Przemyski Klub wyniosły 1 059 138 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 451 029 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 73%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 132 636 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 059 138 zł w 2025 roku • 1 116 777 zł w 2024 roku • 793 866 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
2,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 73% w 2025 roku • 75% w 2024 roku • 68% w 2023 roku
Płynność finansowa
Brak danych o płynności finansowej.
Cykl konwersji gotówki
Brak danych o cyklu konwersji gotówki.
Struktura kosztów
Brak danych o strukturze kosztów.
Podatek dochodowy
Organizacja Przemyski Klub wykazała przychody na poziomie 4 744 153 zł.