katalog firm
branże
pakiety
pobierz dane
api
porównaj firmy
bez rejestracji
zaloguj się
to proste
bez rejestracji
zaloguj się
to proste
☰
Podsumowanie
Pełnione funkcje
Powiązania
Udziały w organizacjach
wyniki powiązanych podmiotów
Przychody
Wynik netto
Zysk a przychody
Dynamika przychodów
Wycena
Przychody operacyjne
Koszty operacyjne
EBIT i EBITDA
Rentowność
Bilans
Zadłużenie
Zatrudnienie
Wynagrodzenia
Ryzyko
Wiarygodność
Kredyt kupiecki
Podatek dochodowy
JANKOWIAK MICHAŁ
ur. 1974
Podsumowanie
powiązane firmy
2
funkcje
2
przeciętne udziały
b.d.
najczęstsza pozycja
członek zarządu
Pełnione funkcje
Opel Manufacturing Poland
wykreślona z KRS
17.03.2022
zarząd
Funkcja:
członek zarządu
Stellantis Gliwice
zarząd
Funkcja:
członek zarządu
Powiązania
Funkcje JANKOWIAK MICHAŁ w organizacjach:
reprezentacja - OPEL MANUFACTURING POLAND
reprezentacja - STELLANTIS GLIWICE
Powiązanie
Od
Do
Nazwa
KRS
reprezentacja
13.07.2007
nadal
Opel Manufacturing Poland
0000048909
reprezentacja
15.10.2018
nadal
Stellantis Gliwice
0000752649
Udziały w organizacjach
Jankowiak Michał nie posiada udziałów w żadnych spółkach.
Brak danych o udziałach Jankowiak Michał w spółkach.
Przychody
W 2020 roku firma Opel Manufacturing Poland wykazała wyższe przychody niż Stellantis Gliwice.
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
Przychody za 2025 rok wyniosły:
Stellantis Gliwice
7,54 mld zł
Opel Manufacturing…
2,88 mld zł
(2020)
Przychody powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
2,55 mln zł
19,9 mln zł
54,8 mln zł
3,04 mld zł
6,06 mld zł
7,54 mld zł
7,54 mld zł
Opel Manufacturing Poland
5,04 mld zł
2,88 mld zł
Wynik netto
W 2020 roku obie firmy wykazały stratę netto, mniejszą firma Stellantis Gliwice.
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
Wynik netto za 2025 rok wyniósł:
Stellantis Gliwice
175 mln zł
Opel Manufacturing…
−118 mln zł
(2020)
Wynik netto powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
−13,6 mln zł
−83,7 mln zł
−56,7 mln zł
392 mln zł
155 mln zł
200 mln zł
175 mln zł
Opel Manufacturing Poland
92,9 mln zł
−118 mln zł
Zysk a przychody
W 2020 roku firma Opel Manufacturing Poland wykazała wyższe przychody niż Stellantis Gliwice.
W 2020 roku obie firmy wykazały stratę netto, mniejszą firma Stellantis Gliwice.
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
Przychody i wynik netto za 2025 rok wyniosły:
Stellantis Gliwice
7,54 mld zł
· 175 mln zł
Opel Manufacturing…
2,88 mld zł
· −118 mln zł
(2020)
Zysk a przychody powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
2,55 mln zł · −13,6 mln zł
19,9 mln zł · −83,7 mln zł
54,8 mln zł · −56,7 mln zł
3,04 mld zł · 392 mln zł
6,06 mld zł · 155 mln zł
7,54 mld zł · 200 mln zł
7,54 mld zł · 175 mln zł
Opel Manufacturing Poland
5,04 mld zł · 92,9 mln zł
2,88 mld zł · −118 mln zł
Dynamika przychodów
W 2020 roku firma Stellantis Gliwice miała wyższą dynamikę przychodów niż Opel Manufacturing Poland.
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
Zmiana przychodów w 2025 roku wobec poprzedniego:
Stellantis Gliwice
0%
Opel Manufacturing…
−43%
(2020)
Dynamika przychodów powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
+681%
+175%
+5 438%
+100%
+24%
0%
Opel Manufacturing Poland
−9%
−43%
Wycena
W 2020 roku firma Opel Manufacturing Poland miała wyższą szacunkową wycenę niż Stellantis Gliwice.
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
Szacunkowa wycena na koniec 2025 roku:
Stellantis Gliwice
8,28 mld zł
Opel Manufacturing…
3,95 mld zł
(2020)
Wycena powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
194 mln zł
142 mln zł
128 mln zł
6,01 mld zł
7,1 mld zł
8,23 mld zł
8,28 mld zł
Opel Manufacturing Poland
5,82 mld zł
3,95 mld zł
Przychody operacyjne
W 2020 roku firma Opel Manufacturing Poland wykazała wyższe przychody operacyjne niż Stellantis Gliwice.
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
Przychody operacyjne za 2025 rok wyniosły:
Stellantis Gliwice
7,51 mld zł
Opel Manufacturing…
2,8 mld zł
(2020)
Przychody operacyjne powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
2,55 mln zł
19,3 mln zł
54,8 mln zł
2,72 mld zł
6,04 mld zł
7,5 mld zł
7,51 mld zł
Opel Manufacturing Poland
5,03 mld zł
2,8 mld zł
Koszty operacyjne
W 2020 roku firma Opel Manufacturing Poland poniosła wyższe koszty operacyjne niż Stellantis Gliwice.
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
Koszty operacyjne za 2025 rok wyniosły:
Stellantis Gliwice
7,34 mld zł
Opel Manufacturing…
2,83 mld zł
(2020)
Koszty operacyjne powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
7,34 mln zł
104 mln zł
108 mln zł
2,64 mld zł
5,86 mld zł
7,3 mld zł
7,34 mld zł
Opel Manufacturing Poland
4,92 mld zł
2,83 mld zł
EBIT i EBITDA
W 2020 roku firma Opel Manufacturing Poland wykazała zarówno wyższą EBITDA, jak i wyższy EBIT niż Stellantis Gliwice.
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
EBITDA za 2025 rok wyniosła:
Stellantis Gliwice
444 mln zł
Opel Manufacturing…
207 mln zł
(2020)
EBIT i EBITDA powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
−84 mln zł
−47,9 mln zł
253 mln zł
412 mln zł
450 mln zł
444 mln zł
Opel Manufacturing Poland
335 mln zł
207 mln zł
Rentowność
W 2020 roku firma Opel Manufacturing Poland osiągnęła wyższą rentowność aktywów (ROA) niż Stellantis Gliwice.
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
ROA w 2025 roku:
Stellantis Gliwice
3%
Opel Manufacturing…
−3%
(2020)
Rentowność powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
−3%
−12%
−4%
9%
3%
4%
3%
Opel Manufacturing Poland
2%
−3%
Bilans
W 2020 roku firma Opel Manufacturing Poland miała zarówno wyższą sumę bilansową, jak i wyższy kapitał własny niż Stellantis Gliwice.
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
Suma bilansowa na koniec 2025 roku wyniosła:
Stellantis Gliwice
6,3 mld zł
Opel Manufacturing…
3,68 mld zł
(2020)
Bilans powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
401 mln zł
721 mln zł
1,41 mld zł
4,47 mld zł
5,29 mld zł
5,6 mld zł
6,3 mld zł
Opel Manufacturing Poland
4,09 mld zł
3,68 mld zł
Zadłużenie
W 2020 roku firma Stellantis Gliwice miała wyższy wskaźnik zadłużenia niż Opel Manufacturing Poland.
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
Wskaźnik zadłużenia na koniec 2025 roku:
Stellantis Gliwice
37%
Opel Manufacturing…
24%
(2020)
Zadłużenie powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
33%
74%
91%
24%
33%
33%
37%
Opel Manufacturing Poland
29%
24%
Zatrudnienie
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
Zatrudnienie w 2025 roku:
Stellantis Gliwice
3,2 tys. os.
Opel Manufacturing…
50+ os.
(2020)
Zatrudnienie powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
10-50 os.
50+ os.
50+ os.
50+ os.
50+ os.
50+ os.
3,2 tys. os.
Opel Manufacturing Poland
50+ os.
50+ os.
Wynagrodzenia
W 2020 roku firma Opel Manufacturing Poland poniosła wyższe koszty wynagrodzeń niż Stellantis Gliwice.
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
Wynagrodzenia za 2025 rok wyniosły:
Stellantis Gliwice
591 mln zł
Opel Manufacturing…
308 mln zł
(2020)
Wynagrodzenia powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
3,17 mln zł
17,1 mln zł
44,5 mln zł
395 mln zł
440 mln zł
522 mln zł
591 mln zł
Opel Manufacturing Poland
303 mln zł
308 mln zł
Ryzyko
W 2020 roku firma Opel Manufacturing Poland miała niższe ryzyko niewypłacalności niż Stellantis Gliwice.
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
Ryzyko niewypłacalności według sprawozdania za 2025 rok:
Stellantis Gliwice
1,12%
Opel Manufacturing…
0,41%
(2020)
Ryzyko powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
1,12%
1,67%
0,92%
0,52%
0,75%
1,12%
1,12%
Opel Manufacturing Poland
0,41%
0,41%
Wiarygodność
W 2020 roku firma Opel Manufacturing Poland miała wyższą ocenę wiarygodności (A) niż Stellantis Gliwice (C).
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
Ocena wiarygodności płatniczej za 2025 rok:
Stellantis Gliwice
ocena D
Opel Manufacturing…
ocena A
(2020)
Wiarygodność powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
ocena C
ocena C
ocena C
ocena C
ocena B
ocena C
ocena D
Opel Manufacturing Poland
ocena A
ocena A
Kredyt kupiecki
W 2020 roku sugerowany kredyt kupiecki miała tylko firma Opel Manufacturing Poland.
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
Sugerowany kredyt kupiecki według sprawozdania za 2025 rok:
Stellantis Gliwice
303 mln zł
Opel Manufacturing…
172 mln zł
(2020)
Kredyt kupiecki powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
11,4 mln zł
0 zł
0 zł
184 mln zł
232 mln zł
273 mln zł
303 mln zł
Opel Manufacturing Poland
205 mln zł
172 mln zł
Podatek dochodowy
W 2020 roku podatek dochodowy wykazała tylko firma Opel Manufacturing Poland.
Firma Opel Manufacturing Poland nie ma danych za 2025 rok, ostatnie pochodzą z 2020 roku.
Podatek dochodowy za 2025 rok wyniósł:
Stellantis Gliwice
18,2 mln zł
Opel Manufacturing…
10,8 mln zł
(2020)
Podatek dochodowy powiązanych podmiotów
Podmiot
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
Stellantis Gliwice
0 zł
0 zł
0 zł
1,52 mln zł
7,89 mln zł
10,5 mln zł
18,2 mln zł
Opel Manufacturing Poland
12,8 mln zł
10,8 mln zł