SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIA WOLI ZA SPÓŁDZIELNIĘ SKŁADAJĄ DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU I PEŁNOMOCNIK. W SPÓŁDZIELNI O ZARZĄDZIE JEDNOOSOBOWYM OŚWIADCZENIE WOLI MOGĄ SKŁADAĆ RÓWNIEŻ DWAJ PEŁNOMOCNICY
Organizacja Spółdzielnia Producentów Mleka Krowiego Wziąchów osiągnęła 9 923 175 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 9 923 175 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 9 882 904 zł.
Zysk netto wyniósł 40 271 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 984 635 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 9 923 175 zł w 2024 roku. • 7 787 772 zł w 2023 roku. • 7 956 066 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 8054 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 40 271 zł w 2024 roku. • 25 027 zł w 2023 roku. • 35 592 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Spółdzielnia Producentów Mleka Krowiego Wziąchów wynosi 6 856 759 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
80 224 zł a 24 807 938 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 371 352 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 6 856 759 zł w 2024 roku. • 5 341 977 zł w 2023 roku. • 5 477 662 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Spółdzielnia Producentów Mleka Krowiego Wziąchów wynosi 40 tys. zł.
EBITDA Spółdzielnia Producentów Mleka Krowiego Wziąchów wynosi 40 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Spółdzielnia Producentów Mleka Krowiego Wziąchów.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Spółdzielnia Producentów Mleka Krowiego Wziąchów wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,294% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku. • 2,88% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Spółdzielnia Producentów Mleka Krowiego Wziąchów wynosi 0,25%. To oznacza, że firma ma szansę 0,25% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,038% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,25% w 2024 roku. • 0,24% w 2023 roku. • 0,21% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Spółdzielnia Producentów Mleka Krowiego Wziąchów charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 5 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Spółdzielnia Producentów Mleka Krowiego Wziąchów wynosi 128 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 6 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 397 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 6 tys. zł a 397 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
26 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 128 tys. zł w 2024 roku. • 98 tys. zł w 2023 roku. • 99 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 6 tys. zł w 2024 roku. • 4 tys. zł w 2023 roku. • 5 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 397 tys. zł w 2024 roku. • 312 tys. zł w 2023 roku. • 318 tys. zł w 2022 roku.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Spółdzielnia Producentów Mleka Krowiego Wziąchów wyniosła 1 678 974 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 678 974 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 678 974 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 572 009 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 106 965 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 335 795 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 678 974 zł w 2024 roku. • 1 390 478 zł w 2023 roku. • 1 362 054 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 2%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 38%.
Marża operacyjna wyniosła 0%.
Marża netto wyniosła 0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Organizacja Spółdzielnia Producentów Mleka Krowiego Wziąchów wykazała zysk netto większy niż 61% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa mleka, wyrobów mleczarskich, jaj, olejów i tłuszczów jadalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 61% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 21% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 20% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 71% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.04%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 61% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 61% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 58% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 66% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 21% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 20% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 54% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 71% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.04%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 5 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 62 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 14 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-62
dni względem terminu
5
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−14 dni01-07-2025
2023
−3 mies. 10 dni06-04-2024
2022
−1 mies. 24 dni22-05-2023
2021
−22 dni23-09-2022
2020
−4 mies. 2 dni15-06-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki