Organizacja Vende osiągnęła 624 963 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 624 963 zł.
Całkowite koszty wyniosły 434 607 zł.
Zysk netto wyniósł 190 356 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi
1 926 843 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 624 963 zł w 2021 roku. • 2 551 806 zł w 2020 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi
308 208 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 190 356 zł w 2021 roku. • 498 564 zł w 2020 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Vende wynosi 1 178 065 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
585 245 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 178 065 zł w
2021 roku. • 4 584 631 zł w
2020 roku. • 7575 zł w
2019 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Vende wynosi 190 tys. zł.
EBITDA Vende wynosi 191 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
308 208 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 190 356 zł w
2021 roku. • 498 564 zł w
2020 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
314 772 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 190 638 zł w
2021 roku. • 505 410 zł w
2020 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 7 obwieszczeń
dotyczących organizacji Vende. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 14 maja 2021.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 14 maja 2021 (MSiG nr 92/2021).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
7
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 286931. VENDE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000836694. SĄD REJONOWY DLA
KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 01.04.2020.
[KR.XI NS-REJ.KRS/13157/21/738]
UWAGAMSiG 92/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 07.05.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
Pozostałe obwieszczenia (6) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 283360. VENDE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000836694. SĄD REJONOWY DLA
KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 01.04.2020.
[KR.XI NS-REJ.KRS/13154/21/535]
Rzuć okiemMSiG 91/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 06.05.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 4. Informacje o umowie wpisać:
1 1. 07.08.2020R., REP. A NR 2496/2020, NOTARIUSZ
MARTA SZYBKA, KANCELARIA NOTARIALNA
W KRAKOWIE. UCHYLENIE DOTYCHCZASOWEGO
TEKSTU UMOWY I PRZYJĘCIE NOWEGO TEKSTU
JEDNOLITEGO.
Rub. 7. Dane wspólników wpisać: 1 1. ŚCIANEK
2. ANNA BARBARA 3. [ukryto] 5. TAK 6. NIE
7. NIE 8. NIE 9. TAK 10. 4.950,00 ZŁ. 11. 4.950,00 Z
12. NIE PRub.
Poz. 258466. VENDE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000836694. SYSTEM, wpis do rejestru:
01.04.2020.
[RDF/288643/21/17]
MSiG 85/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.04.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 09.04.2021
Poz. 258465. VENDE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000836694. SYSTEM, wpis do rejestru:
01.04.2020.
[RDF/288643/21/616]
MSiG 85/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.04.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 27.04.2021 okres OD
01.01.2021 DO 09.04.2021
Poz. 251215. VENDE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000836694. SYSTEM, wpis do rejestru:
01.04.2020.
[RDF/287794/21/907]
MSiG 83/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 22.04.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.04.2020 DO 31.12.2020
Poz. 251214. VENDE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000836694. SYSTEM, wpis do rejestru:
01.04.2020.
[RDF/287794/21/506]
MSiG 83/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 22.04.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 22.04.2021 okres OD
01.04.2020 DO 31.12.2020
Poz. 173693. VENDE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000836694. SĄD REJONOWY DLA
KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 01.04.2020.
[KR.XI NS-REJ.KRS/10584/20/686]
MSiG 75/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 01.04.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA KOMANDYTOWA 3. VENDE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo MAŁOPOLSKIE
powiat KRAKÓW gmina KRAKÓW miejscowość
KRAKÓW 2. miejscowość KRAKÓW ulica UL.
JÓZEFA DIETLA nr domu 37 kod pocztowy 31-062
poczta KRAKÓW kraj POLSKA Rub. 4. Informacje
o umowie 1 1. 01.04.2020 R. Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY Rub. 7. Dane wspólników 1 1. ŚCIANEK 2. ARTUR 3. [ukryto] 5. TAK 6. NIE 7. NIE
8. NIE 9. TAK 10. 10000,00 PLN 11. 10000,00 PLN
12. NIE PRub. 1 1. 10000,00 PLN 2. NIE 2 1. VENDE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 385843450 4. 0000835604 9. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania spółki 1 1. WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY
SPÓŁKĘ 2. KAŻDY WSPÓLNIK UPRAWNIONY DO
REPREZENTACJI SPÓŁKI MA PRAWO REPREZENTOWAĆ SPÓŁKĘ SAMODZIELNIE. PRub. Dane
wspólników reprezentujących spółkę 1 1. VENDE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 385843450 4. 0000835604
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 46 45
Z SPRZEDAŻ HURTOWA PERFUM I KOSMETYKÓW
1 2. 20 42 Z PRODUKCJA WYROBÓW KOSMETYCZNYCH I TOALETOWYCH 2 2. 47 75 Z SPRZEDAŻ
DETALICZNA KOSMETYKÓW I ARTYKUŁÓW TOALETOWYCH PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH
O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Vende nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Vende wynosi 0,41%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,075% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,41% w 2021 roku. • 0,90% w 2020 roku. • 0,26% w 2019 roku.
Wiarygodność firmy
Vende charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 3 poziomy w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2019 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Vende wynosi 18 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 38 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 38 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
9 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 18 tys. zł w 2021 roku. • 138 tys. zł w 2020 roku. • 337 zł w 2019 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 71 tys. zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 38 tys. zł w 2021 roku. • 404 tys. zł w 2020 roku. • 2 tys. zł w 2019 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
4097
zł.
Koszty operacyjne Vende wyniosły
434 607
zł.
Wynagrodzenia stanowią
0,9%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
231 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 4097 zł w 2021 roku • 4328 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0,7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0,9% w 2021 roku •
0,2% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Vende wyniosła 549 632 zł.
a
ktywa obrotowe to 549 632 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 549 632 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 549 632 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 269 766 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 345 025 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 549 632 zł w 2021 roku. • 1 185 564 zł sumy bilansowej i 355 125 zł kapitału własnego w 2020 roku. • 10 100 zł sumy bilansowej i 10 100 zł kapitału własnego w 2019 roku.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
17,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
140 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
10 punktów procentowych rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
10 punktów procentowych rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Vende wyniosły 549 632 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 549 632 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 100%.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 549 632 zł w 2021 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
50 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 100% w 2021 roku • 0% w 2020 roku • 0% w 2019 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Vende wynosi 1 - aktywa obrotowe ledwie pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na granicy poziomu uznawanego za bezpieczny.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 1 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 1, czyli same środki pieniężne pokrywają 100% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Aktywa obrotowe (549 632 zł) są w przybliżeniu równe zobowiązaniom krótkoterminowym - kapitał obrotowy netto wynosi około 0 zł.
Pokrycie zobowiązań krótkoterminowych
550 tys. zł
550 tys. zł
Środki firmy
aktywa obrotowe
Rachunki do zapłaty
zobowiązania krótkoterminowe
gotówka od ręki: 550 tys. zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,00 zł, z czego 1,00 zł w gotówce.
1
płynność bieżąca
1
płynność szybka
1
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika wynosi 0,39 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1 w 2021 roku • 1,39 w 2020 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Vende wykazała przychody na poziomie 624 963 zł.
Organizacja Vende wykazała zysk netto większy niż 75% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa perfum i kosmetyków".
Organizacja wykazała przychód większy niż 56% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 57% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 88% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 75% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2021 były wyższe niż 56% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była ona wyższa niż 57% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 był wyższy niż 76% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była wyższa niż 92% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była wyższa niż 93% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była wyższa niż 88% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 94% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2021 wynosił on 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy28 z 35 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi585 298,92
I. Przychody netto ze sprzedaży585 975,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)-676,08
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
B. Koszty działalności operacyjnej401 248,24
I. Amortyzacja282,14
II. Zużycie materiałów i energii0,00
III. Usługi obce21 719,32
IV. Wynagrodzenia3 427,77
V. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)669,01
VI. Pozostałe koszty, w tym: (+1)375 150,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)184 050,68
D. Pozostałe przychody operacyjne, w tym:39 663,91
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne, w tym:33 358,76
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
F. Przychody finansowe, w tym:0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach od jednostek, w których jednostka posiada zaangażowanie w kapitale, w tym: (+1)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
G. Koszty finansowe, w tym:0,00
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
H. Zysk (strata) brutto (C + D - E + F - G)190 355,83
I. Podatek dochodowy0,00
J. Zysk (strata) netto (H - I)190 355,83
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Vende składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 2 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 224 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2021 zostało złożone 272 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-224
dni względem terminu
2
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2021
−9 mies. 2 dni27-04-2021
2020
−5 mies. 26 dni22-04-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie