SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. UPRAWNIONĄ DO REPREZENTOWANIA STOWARZYSZENIA JEST KAŻDA OSOBA WCHODZĄCA W SKŁAD ZARZĄDU, Z ZASTRZEŻENIEM UST. 2. 2. PRZY ZACIĄGANIU ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH, KTÓRYCH WARTOŚĆ PRZEKRACZA 10 000 ZŁ (SŁOWNIE: DZIESIĘĆ TYSIĘCY ZŁOTYCH) DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH OSÓB WCHODZĄCYCH W SKŁAD ZARZĄDU. 3. PRZEPISY UST. 1 I 2 STOSUJE SIĘ DO UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTW PRZEZ STOWARZYSZENIE. 4. W UMOWACH MIĘDZY STOWARZYSZENIEM A OSOBAMI WCHODZĄCYMI W SKŁAD ZARZĄDU ORAZ W SPORACH Z NIMI STOWARZYSZENIE REPREZENTUJE OSOBA WCHODZĄCA W SKŁAD KOMISJI REWIZYJNEJ WSKAZANA W UCHWALE TEGO ORGANU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELAMI DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA SĄ: 1) POMOC RODZINOM I OSOBOM EMIGRUJĄCYM, SZCZEGÓLNIE ZE WSCHODNIEJ EUROPY, ZNAJDUJĄCYM SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ I POTRZEBUJĄCYM WSPARCIA; 2)WSPIERANIE ADAPTACJI, INTEGRACJI I REINTEGRACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ OSÓB EMIGRUJĄCYCH; 3) WSPARCIE W ROZWOJU OSOBISTYM I ZAWODOWYM ORAZ EDUKACJA OSÓB Z DOŚWIADCZENIEM MIGRACJI I UCHODŹSTWA Z RÓŻNYCH GRUP WIEKOWYCH; 4) BUDOWANIE POZYTYWNEGO WIZERUNKU OSÓB Z DOŚWIADZCENIEM MIGRACJI I UCHODŹSTWA; 5) POBUDZANIE AKTYWNOŚCI W ŚRODOWISKU OSÓB Z DOŚWIADCZENIEM MIGRACJI I UCHODŹSTWA; 6) INTEGRACJA OSÓB Z DOŚWIADCZENIEM MIGRACJI I UCHODŹSTWA W SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ I BUDOWANIE OTWARTEGO SPOŁECZEŃSTWA.
Branże
Opis
Wsparcie informacyjne i psychologiczne dla migrantów
Pomoc w legalizacji pracy i pobytu
Organizacja wernisaży i spektakli kulturowych
Kursy języka polskiego i logopedia dla dzieci
Działania edukacyjne i integracyjne
Białorusi i Rosji, z misją wspierania integracji kulturowej imigrantów w Polsce. Oficjalnie zarejestrowane w 2019 roku, stowarzyszenie było aktywne w środowisku migrantów od kilku lat jeszcze jako nieformalna grupa. Jego celem jest tworzenie bezpiecznego i pomocnego środowiska dla nowo przybyłych migrantów, oferując wsparcie informacyjne, psychologiczne, prawne oraz językowe. Mi-Gracja prowadzi szereg inicjatyw mających na celu ułatwienie adaptacji migrantów do polskiego społeczeństwa. Oferowane usługi obejmują pomoc w legalizacji pracy i pobytu, wsparcie w życiu codziennym, a także organizowanie wernisaży i spektakli, które mają przybliżać kulturę i tradycje różnych narodowości. Organizacja prowadzi również kursy języka polskiego oraz logopedię dla dzieci. Prezeska stowarzyszenia, Katerina Zavizhenets, specjalizuje się w terapii Gestalt oraz wsparciu osób z różnych kultur, pomagając im w adaptacji i radzeniu sobie z kryzysami oraz traumami. Katerina organizuje szkolenia i warsztaty dotyczące adaptacji, różnic kulturowych oraz tolerancji. Mi-Gracja aktywnie współpracuje z lokalnymi władzami i innymi organizacjami wspierającymi imigrantów. Działania stowarzyszenia są współfinansowane ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki różnorodnym formom wsparcia, stowarzyszenie pomaga imigrantom nie tylko w sprawach formalnych, ale również w lepszym zrozumieniu i integrowaniu się z polskim społeczeństwem. W ramach projektów, takich jak MI-GRACJA AKTYWACJA, stowarzyszenie oferuje nieodpłatną pomoc w różnych formach, od wsparcia psychologicznego po nauczanie języka polskiego. Te działania są szczególnie ważne w kontekście bieżących wyzwań związanych z globalnymi zmianami oraz sytuacją pandemiczną. Mi-Gracja dąży do tego, aby migracja stała się dla jej podopiecznych pozytywną przygodą i drogą do lepszego życia.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki