Świadczenie usług concierge dla klientów indywidualnych i firm|Oferowanie rozwiązań escrow dla transakcji majątkowych|Usługi płatności zgodnie z licencją instytucji finansowej|Doradztwo w zakresie handlu towarami oraz sprzedaży firm|Zastosowanie procedur AML i KYC dla zapewnienia bezpieczeństwa transakcji
Firma Gerlionti Sp. z o.o. jest niezależną instytucją finansową, działającą jako część Grupy Gerlionti, która posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu spersonalizowanych usług finansowych. Założona w 2018 roku, firma przekształciła się w Spółkę Świadczącą Usługi Concierge, oferującą szeroki wachlarz wsparcia dla klientów indywidualnych i biznesowych z zakresu stabilności ekonomicznej oraz rozwoju finansowego, w szczególności na terenie Polski i Europy. Dzięki współpracy z międzynarodowymi ekspertami, Gerlionti dąży do ciągłego doskonalenia i pozyskiwania wiedzy, co wpływa na jakość oferowanych usług. Oferta Gerlionti obejmuje usługi concierge, usługi escrow, przetwarzanie płatności oraz doradztwo w zakresie handlu towarami. Firma przestrzega zasad etyki i transparentności, co pomaga w budowaniu zaufania w relacjach z klientami oraz partnerami. Regulowana przez Komisję Nadzoru Finansowego, Gerlionti wdraża rygorystyczne procedury AML i KYC, zapewniając jednocześnie zgodność z obowiązującymi normami prawnymi w Unii Europejskiej.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Gerlionti osiągnęła 9223 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 9223 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 19 309 zł.
Strata netto wyniosła 10 086 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2306 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 9223 zł w 2020 roku. • 276 858 zł w 2019 roku. • 801 415 zł w 2018 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -2522 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -10 086 zł w 2020 roku. • -1 057 229 zł w 2019 roku. • 141 191 zł w 2018 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Gerlionti wynosi 6148 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 23 056 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 731 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 6148 zł w 2020 roku. • 184 572 zł w 2019 roku. • 1 208 159 zł w 2018 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Gerlionti wynosi -10 tys. zł.
EBITDA Gerlionti wynosi -10 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Gerlionti mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Gerlionti wynosi 2,87%. To oznacza, że firma ma szansę 2,87% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,718% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,87% w 2020 roku. • 2,87% w 2019 roku. • 2,84% w 2018 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Gerlionti wynosi 6,8%. To oznacza, że firma ma szansę 6,8% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 1,688% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 6,8% w 2020 roku. • 2,22% w 2019 roku. • 0,20% w 2018 roku.
Wiarygodność firmy
Gerlionti charakteryzuje się niską wiarygodnością płatniczą (ocena: E).
Istnieje wysokie ryzyko problemów z odzyskaniem należności lub nagłego zaprzestania działalności. Rekomendowane są wyłącznie transakcje przedpłacone lub zabezpieczone.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2018 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Gerlionti wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 0 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 0 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
0 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku. • 31 tys. zł w 2018 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2020 roku. • 0 zł w 2019 roku. • 24 tys. zł w 2018 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 0 tys. zł w 2020 roku. • 11 tys. zł w 2019 roku. • 51 tys. zł w 2018 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Gerlionti wyniosły
19 309
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2020 roku • 0 zł w 2019 roku • 0 zł w 2018 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2020 roku •
0% w 2019 roku •
0% w 2018 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Gerlionti wyniosła 21 347 180 zł.
a
ktywa obrotowe to 21 298 958 zł.
a
ktywa trwałe to 48 222 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 21 347 180 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 22 268 325 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -921 145 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 5 335 720 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 21 347 180 zł w 2020 roku. • 21 611 727 zł w 2019 roku. • 40 235 097 zł w 2018 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -0%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1%.
Marża operacyjna wyniosła -109%.
Marża netto wyniosła -109%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -27.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -27.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Gerlionti wyniosły 22 268 325 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 21 347 180 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 104%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 5 567 081 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 22 268 325 zł w 2020 roku • 22 522 864 zł w 2019 roku • 40 089 604 zł w 2018 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 26 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 104% w 2020 roku • 104% w 2019 roku • 100% w 2018 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Gerlionti wykazała przychody na poziomie 9223 zł.
Organizacja zarobiła -10 086 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -10 086 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2020 roku • 0 zł w 2019 roku • 34 004 zł w 2018 roku
Organizacja Gerlionti wykazała zysk netto większy niż 18% organizacji z branży "Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania".
Organizacja wykazała przychód większy niż 44% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 97% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 15% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 15% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 39% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 42% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 18% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2020 były wyższe niż 44% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była ona wyższa niż 97% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 był wyższy niż 79% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 15% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była wyższa niż 15% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 39% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2020 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 374 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2020 zostało złożone 1 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+374
dni względem terminu
2
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2020
−1 dni14-10-2021
2019
−9 dni06-10-2020
2018
+2 dni17-07-2019
2017
+11 mies. 3 dni13-06-2019
2016
+25 mies. 26 dni30-08-2019
2015
+38 mies. 1 dni30-08-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Egle Martinš posiada 25
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Bergs Kristaps posiada 25
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Bergs Kristaps (50% udziałów) • Egle Martinš (50% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 26.10.2018 do 22.03.2019: • Bergs Kristaps (50% udziałów) • Egle Martins (50% udziałów)
W okresie od 06.07.2018 do 26.10.2018 najwięcej udziałów posiadał Lange Jerzy. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.