OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W MUSZYNIE
KRS 0000048210 NIP 7342858646 REGON 492699504

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
126 tys.
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
75 tys.
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
14 tys.
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
200 tys.
Branża główna: Ochrona przeciwpożarowa
Info
Województwo
MAŁOPOLSKIE
Miejscowość
MUSZYNA
Adres
RYNEK, 19
Kod pocztowy
33-370
Rejestracja
2001-09-27
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Email
ospmuszyna@muszyna.pl
Forma prawna
STOWARZYSZENIE
Forma własności
WŁASNOŚĆ PRYWATNA KRAJOWA POZOSTAŁA
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
PREZES ZARZĄDU REPREZENTUJE OSP NA ZEWNĄTRZ I KIERUJE CAŁOKSZTAŁTEM PRAC ZARZĄDU. UMOWY, AKTY ORAZ PEŁNOMOCNICTWA I DOKUMENTY FINANSOWE PODPISUJĄ W IMIENIU OSP PREZES LUB WICEPREZES I SKARBNIK
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1) PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI MAJĄCEJ NA CELU ZAPOBIEGANIE POŻAROM ORAZ WSPÓŁDZIAŁANIE W TYM ZAKRESIE Z PAŃSTWOWĄ STRAŻĄ POŻARNĄ, ORGANAMI SAMORZĄDOWYMI I INNYMI PODMIOTAMI, 2) UDZIAŁ W AKCJACH RATOWNICZYCH PRZEPROWADZANYCH W CZASIE POŻARÓW, ZAGROŻEŃ EKOLOGICZNYCH ZWIĄZANYCH Z OCHRONĄ ŚRODOWISKA ORAZ INNYCH KLĘSK I ZDARZEŃ, 3) INFORMOWANIE LUDNOŚCI O ISTNIEJĄCYCH ZAGROŻENIACH POŻAROWYCH I EKOLOGICZNYCH ORAZ SPOSOBACH OCHRONY PRZED NIMI, 4) UPOWSZECHNIANIE, W SZCZEGÓLNOŚCI WŚRÓD CZŁONKÓW KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU ORAZ PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI KULTURALNEJ I OŚWIATOWEJ, 5) WYKONYWANIE INNYCH ZDARZEŃ WYNIKAJĄCYCH Z PRZEPISÓW O OCHRONIE PRZECIWPOŻAROWEJ ORAZ NINIEJSZEGO STATUTU, 6) DZIAŁANIA NA RZECZ OCHRONY ŚRODOWISKA, 7) WSPOMAGANIE ROZWOJU SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH NA TERENIE OKREŚLONYM W §2 UST. 1, 8) DZIAŁALNOŚĆ W SFERZE POŻYTKU PUBLICZNEGO I WOLONTARIATU.
Branże
Realizuje akcje gaśnicze i ratunkowe.|Współpracuje z lokalną społecznością w zakresie bezpieczeństwa.|Regularnie prowadzi szkolenia dla członków jednostki.|Dokumentuje i analizuje działalność ratunkową z lat ubiegłych.|Utrzymuje flotę pojazdów przystosowanych do działań ratunkowych.

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Ochotnicza Straż Pożarna W Muszynie osiągnęła 75 307 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 75 307 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 61 460 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto wyniósł 13 847 zł.
icon custom:bullet-chevron
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi 30 064 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 75 307 zł w 2025 roku.
• 95 956 zł w 2024 roku.
• 135 435 zł w 2023 roku.
icon custom:bullet-chevron
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 17 438 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 13 847 zł w 2025 roku.
• 11 706 zł w 2024 roku.
• -21 029 zł w 2023 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Ochotnicza Straż Pożarna W Muszynie wynosi 200 078 zł.
icon custom:bullet-chevron
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 94 484 zł a 503 913 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 17 235 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 200 078 zł w 2025 roku.
• 194 893 zł w 2024 roku.
• 165 609 zł w 2023 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT Ochotnicza Straż Pożarna W Muszynie wynosi 14 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi 17 438 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 13 847 zł w 2025 roku.
• 11 715 zł w 2024 roku.
• -21 029 zł w 2023 roku.

Zatrudnienie

icon custom:bullet-chevron
Szacowane zatrudnienie Ochotnicza Straż Pożarna W Muszynie mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
icon custom:bullet-chevron
Zatrudnienie nie zmienia się w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło:
• 0 - 2 os. (szac.) w 2020 roku.
• 0 - 2 os. (szac.) w 2019 roku.
• 0 - 2 os. (szac.) w 2018 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.

Monitor Sądowy i Gospodarczy

Brak danych o obwieszczeniach w MSiG.


Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Ochotnicza Straż Pożarna W Muszynie nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Ochotnicza Straż Pożarna W Muszynie wynosi 0,00%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,00% w 2025 roku.
• 0,00% w 2024 roku.
• 0,00% w 2023 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Ochotnicza Straż Pożarna W Muszynie charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
icon custom:bullet-chevron
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Ochotnicza Straż Pożarna W Muszynie wynosi 13 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 2 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 44 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 2 tys. zł a 44 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi 2 tys. zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 13 tys. zł w 2025 roku.
• 12 tys. zł w 2024 roku.
• 9 tys. zł w 2023 roku.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 2 tys. zł w 2025 roku.
• 2 tys. zł w 2024 roku.
• 1 tys. zł w 2022 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 44 tys. zł w 2025 roku.
• 38 tys. zł w 2024 roku.
• 34 tys. zł w 2023 roku.

Wynagrodzenia

Brak danych o wynagrodzeniach.


Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Ochotnicza Straż Pożarna W Muszynie wyniosła 126 074 zł.
icon custom:bullet-chevron
a
ktywa obrotowe to 126 074 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 126 074 zł.
icon custom:bullet-chevron
f
undusz własny to 125 978 zł.
icon custom:bullet-chevron
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 96 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 12 587 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 12 777 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 126 074 zł sumy bilansowej i 125 978 zł kapitału własnego w 2025 roku.
• 112 344 zł sumy bilansowej i 112 131 zł kapitału własnego w 2024 roku.
• 100 899 zł sumy bilansowej i 100 425 zł kapitału własnego w 2023 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 10,98%.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 10,99%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła 18,39%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła 18,39%.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 16 punktów procentowych rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 16 punktów procentowych rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 17 punktów procentowych rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 17 punktów procentowych rocznie.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania Ochotnicza Straż Pożarna W Muszynie wyniosły 96 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 126 074 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 0,1%.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 189 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 96 zł w 2025 roku
• 213 zł w 2024 roku
• 475 zł w 2023 roku
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia nie zmienia się w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 0% w 2025 roku
• 0% w 2024 roku
• 0% w 2023 roku

Płynność finansowa

Brak danych o płynności finansowej.


Podatek dochodowy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Ochotnicza Straż Pożarna W Muszynie wykazała przychody na poziomie 75 307 zł.

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Ochotnicza Straż Pożarna W Muszynie wykazała zysk netto większy niż 65% organizacji z branży "Ochrona przeciwpożarowa".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 34% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 45% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 1% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 73% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 75% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 63% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 52% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,04%.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 65% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 34% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 45% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 1% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 73% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 75% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 63% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 52% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 0,04%.

Sprawozdania finansowe

Brak danych o treści sprawozdań finansowych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Spośród 11 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 10 w terminie.
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdania finansowe były składane średnio 16 dni przed upływem ustawowego terminu.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 9 dni przed terminem.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2025
−9 dni
2024
−8 dni
2023
−4 dni
2022
−2 mies. 22 dni
2021
−3 mies. 4 dni
2019
+1 mies. 12 dni
2017
−3 dni
2016
−7 dni
2015
−4 dni
2014
w terminie
2013
−7 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie


Historia powiązań


Udziałowcy

Brak danych o udziałowcach.


Reprezentacja


Podobne organizacje do OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W MUSZYNIE

OrganizacjaNumer KRS
1
0000113230
2
0000056106
3
0000040350
4
0000246016
5
0000322293
6
0000042147
7
0000010375
8
0000042526
9
0000022437
10
0000092215
11
0000046695
12
0000225719
13
0000455291
14
0000322167
15
0000078267
16
0000265465
17
0000236972
18
0000254016
19
0000017789
20
0000212860
21
0000039803
22
0000130997
23
0000146789
24
0000261941
25
0000023296
26
0000015987
27
0000210785
28
0000164472
29
0000233894
30
0000284033